LCS’DE NELER OLUYOR?

Gelin Kuzey Amerika Ligi LCS’de neler olduğuna ve son gelişmelere bir göz atalım.

Öncelikle LCS takımlarının isteği üzerine Riot Games NACL yani Kuzey Amerika Challengers Lig’inde bazı değişiklikler yaptı. Bu değişiklik LCS takımlarının NACL takımı bulundurma zorunluluğunun kalkmasıydı. Riot’un aldığı karar ile birlikte halihazır NACL takımlarında yer alan oyuncular bir nevi açıkta kalmış oldu. Bu karara rağmen bazı takımlar mevcut kadrolarını korumayı sürdürme kararı alırken (FlyQuest, Evil Geniuses ve Team Liquid) üç takımın dışında 7 takım NACL’den çekilme kararı aldı.

LCS Oyuncu Birliği (LCSPA), bu kararın sonucunda 70 oyuncunun işsiz kalacağına dikkat çekerek bu kararın çok ani geliştiğini oyuncuların önceden bilgilendirilmesi gerektiğini belirterek Riot’tan bazı isteklerde bulundular. Alınan kararı protesto etmek amacıyla oyuncular arasında yapılan oylama ile boykot kararı alınmasının ardından Riot Games LCS başlangıç tarihini 2 hafta erteledi.

Son zamanlarda LCS takımlarının yaşadığı ve bazı takımların slotlarını satmak istediği biliniyordu. Bunun da etkisiyle oyuncu maaşlarında düşüş olduğuna dair söylentilerde yer almakta. Takımların NACL’de oynaması için yeni oyuncular arayışında olduğu söyleniyor.

İki hafta ertelenen LCS’de radikal değişiklikler görecek miyiz? Takımlar ve oyuncular anlaşabilecek mi? Önümüzdeki süreçte bu soruların cevaplarını öğreneceğiz gibi görünüyor.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)