LCS 7. HAFTA KARŞILAŞMALARI TAMAMLANDI

Kuzey Amerika Ligi LCS 7. hafta karşılaşmaları tamamlandı. Ligde puan tablosuna ve son duruma gelin bir göz atalım.

Lig Sıralaması

PosTakımGalibiyetMağlubiyet
1104
1104
386
478
477
668
7410
7410

CLOUD9 ve FLYQUEST ZİRVEYİ PAYLAŞIYOR

Son iki haftada 3 galibiyet almayı başaran Cloud9 7. haftayı boş geçmedi galibiyet serisini Team Liquid ve Evil Geniuses karşısında devam ettiren takım 12. galibiyet ile LCS’in zirvesinde yerini aldı.

Geçtiğimiz hafta Evil Geniuses ve bu hafta Team Liquid karşısında aldığı mağlubiyetler ile mağlubiyet sayısı 3’e ulaşan FlyQuest zirveden düşmüş değil ama liderliği sallantıda görünüyor.

Eşit sayıda galibiyete sahip FlyQuest ile aynı sırada yer alan Cloud9 8. hafta 1. günde karşı karşıya gelecekler. Karşılaşmanın galibi büyük ihtimalle LCS playofflarına birinci girecek.

EVIL GENIUSES

Geçtiğimiz 5. haftayı galibiyetsiz ve 6. haftayı mağlubiyetsiz geçen Evil Geniuses, FLY karşısında aldığı önemli galibiyet sonrası bu hafta C9 ve CLG karşısına çıktı. Cloud9 karşısında aldıkları mağlubiyet kendileri için önemli olduğu kadar FLY için de bir o kadar önemliydi. CLG karşısında aldıkları galibiyet ile haftayı 1-1 kapatan Evil Geniuses aldıkları 10 galibiyet ile ligde üçüncülük konumunu koruyor.

GOLDEN GUARDIANS

Geçtiğimiz hafta Team Liquid karşısında aldığı mağlubiyet ile 7 maçlık galibiyet serisini kaybeden Golden Guardians bu hafta 100 Thieves ve TSM karşısına çıktı. 100 karşısında aldığı mağlubiyetin ardından TSM karşısında kazanan GG haftayı 1-1 kapatan bir başka takım oldu. Sahip olduğu 9 galibiyet ile ligde dördüncü sırada yer alan takımın üç yakın rakibi bulunuyor.

PLAYOFF MÜCADELESİ

LCS’in orta sıralarında yer alan 4 takım playofflara kalmak için kıyasıya bir mücadele içerisinde. 100 Thieves, CLG ve TSM aldıkları 7 galibiyet ile ligde beşinci sırayı paylaşırken hemen arkalarından gelen Team Liquid 6 galibiyete sahip. Önümüzdeki 8. haftada 100 Thieves ve TSM karşı karşıya gelirken CLG ve Team Liquid playoff öncesi kozlarını paylaşacaklar. Immortals ve Dignitas’ın playoff şansları tükendi.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)