LCS 6. HAFTA 2. GÜN KARŞILAŞMALARI TAMAMLANDI

Bugün erken saatlerde oynanan karşılaşmaların tamamlanmasıyla Kuzey Amerika Ligi LCS’in 6. haftasının sonuna geldik. Haftanın ikinci gününde neler olduğuna ve ligdeki son duruma beraber bakalım.

POSTEAMWINLOSE
1FlyQuest112
2Cloud9103
3Evil Geniuses94
4Golden Guardians85
5CLG76
6TSM67
7Team Liquid58
100 Thieves58
9Immortals310
10Dignitas112

FlyQuest LCS’in 6. haftasında ikinci mağlubiyetini Evil Geniuses karşısında aldı.
100 Thieves kötü gidişata dur diyemiyor takımın son 8 maçta sadace 1 galibiyeti mevcut.
LCS’in üst ve orta seviyesinde oldukça yoğun bir rekabet söz konusu.

CLG vs 100

Günün ilk karşılaşması CLG ve 100 Thieves arasında oynandı. Erken oyunda alt koridor odaklı oynayan CLG Luger’in Kalista’sına dördüncü dakikada dört skor kazandırmayı başardı. CLG erken oyunda inanılmaz öne geçmiş durumdaydı. Bir iki küçük hatanın dışında hatasız oynayan CLG kolay bir galibiyet aldı.

C9 vs DIG

Günün ikinci maçında Cloud9 ve Dignitas karşı karşıya geldi. Erken oyunda eşit bir mücadele izlediğimiz karşılaşmada Blaber’in iyi performansıyla ufak üstünlükleri almayı başaran Cloud9 oldu. Oyun başında çaldığı ilk ejderin ardından Blaber oyunun dördüncü ejderini yine çalmayı başardı. Dakika 27’de baronu alan C9 sonrasında alt ve orta koridor inhibitörlerini aldı. Üsse geri dönmek yerine ilerlemeyi tercih eden Cloud9 karşılaşmayı kazandı.

EG vs FLY

Günün üçüncü karşılaşması Evil Geniuses ve FlyQuest arasında oynandı. Ksante karşısında Garen karşı tercihini yapan Ssumday LCS’de bir ilki gerçekleştirdi. Oyunun başından itibaren üstünlük sağlayan Evil Geniuses dakika 23’de Inspired’ın harika oynadığı takım savaşında rakip alt koridor ikilisini düşürünce Baron almayı başardı. Dakika 30’da Spica’nın attığı çarpa Baron’u çaldıran EG aradaki altın farkının büyük çoğunluğunu kaybetti. Bir sonraki Baron denemesinde başarılı olan EG dakika 38’de orta koridorda gerçekleşen takım savaşını kazanınca karşılaşmadan galibiyet almayı başardı. FlyQuest sezonun ikinci mağlubiyetini aldı.

TL vs TSM

Günün dördüncü maçında Team Liquid ve TSM karşı karşıya geldi. Erken oyunda öne geçmeyi başaran TSM dakika 24’de ejder ruhunu aldıktan sonra çıkan takım savaşını kazanınca kolay bir Baron aldı ama karşılığında bir skor verdi. Dakika 30’da kadim ejder ve sonrasında baronu alan TSM artık maçı bitirmek için hazırdı. Üst ve orta koridor inhibitörlerini aldıktan sonra rakiplerini tek tek öldürürken maçı bitirdi. Karşılaşmanın galibi TSM oldu.

IMT vs GG

Günün son maçında Immortals ve Golden Guardians karşı karşıya geldi. Oldukça az skor alınan erken oyunun sonunda Golden Guardians sadece koridor baskısıyla yaklaşık 5 bin altın öne geçmişti. Orta oyunda IMT iki takım savaşı kazanmayı başarmıştı. Dakika 25’de ejder için verilen takım savaşını daha iyi oynayan GG oldu. Bulut ruhunu alan Golden Guardians sonrasında baronu almayı başardı. Baron güçlendirmesiyle GG rakibinin alt koridor inhibitörünü ve orta koridor inhibitör kulesini aldı. İki takım kadim ejder için mücadele ederken Licorice rakip üsse attığı ışınlan ile gidince kadim ejderi IMT aldı ama sonrasında 3 skor verdi. Golden Guardians 5 üyesiyle maçı bitirmeye gitti. Golden Guardians sekizinci galibiyetini aldı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)