LCS 6. HAFTA 1. GÜN KARŞILAŞMALARI TAMAMLANDI

Bugün erken saatlerde oynanan son karşılaşmayla birlikte LCS 6. hafta 1. gün karşılaşmaları tamamlandı. Ligde puan durumuna ve bugün oynanan karşılaşmalara bir göz atalım. Ligde puan durumu şu şekilde:

POSTEAMWINLOSE
1FlyQuest111
2Cloud993
3Evil Geniuses84
4Golden Guardians75
5CLG66
6TSM57
Team Liquid57
100 Thieves57
9Immortals39
10Dignitas110

Günün ilk karşılaşmasında FlyQuest ve CLG arasında oynandı.

Günün ilk maçında Palafox yenilenen Aurelion Sol tercihinde bulundu. Erken oyuna iyi başlayan FlyQuest ilk Alamet için verilen savaşı kazanarak yaklaşık 3 bin altın öne geçti. Dakika 20’de Baron’a giren FlyQuest’in elinden çalan isim Palafox oldu. CLG çalınan baron ile bir süre daha karşılaşmayı uzatmayı başardı. Dakika 30’da Baron ve okyanus ruhunu alan FlyQuest alt koridordan kuşatmaya başladı. Kuşatma sırasında çıkan takım savaşını CLG kazandı. Dakika 35’de rakip ormancıyı orta koridorda yakalamayı başaran FLY kolay bir Baron aldı. Kadim ejder için çıkan takım savaşını kazanan FlyQuest maçı bitirmeye gitti.

Günün ikinci karşılaşmasında TSM ve Evil Geniuses karşı karşıya geldi.

Karşılaşmada erken oyuna iyi başlayan TSM başarılı baskınlar ile öne geçmeyi başardı. Dakika 18’de gerçekleşen takım savaşını kazanan TSM orta oyunda öne geçmeyi başardı. Oyunun geri kalanında Evil Geniuses ejder ruhunu alırken dakika 37’de çıkan takım savaşını kazanan TSM kadim ejderi almayı başardı. Dakika 42’de orta koridorda gerçekleşen takım savaşı karşılaşmanın galibini belirleyen savaş oldu. Takım savaşını kazanan Evil Geniuses orta koridordan ilerleyip maçı bitirdi.

Günün üçüncü karşılaşmasında 100 Thieves ve Cloud9 karşı karşıya geldi.

Karşılaşmada erken oyunu iyi oynayan Cloud9 rakibine ilk 12 dakikada 4 bin altın fark atmayı başardı. Oyunun başından sonuna üstünlüğünü koruyan Cloud9 makro hata yapmadı. Dakika 20’de Baron alan C9 orta ve üst koridor inhibitörlerini aldı. Dakika 22’de ejder ruhunu alan Cloud9 rakip üsse ilerleyerek karşılaşmayı bitirdi.

Günün dördüncü karşılaşması Team Liquid ve Golden Guardians arasında oynandı.

Karşılaşmanın ilk 20 dakikasında eşit bir mücadele izledik. Oyunun üçüncü ejderi öncesi gerçekleşen takım savaşını kazanan Team Liquid rakibinin 4 bin altın önündeydi. Dakika 25’de Baron alan TL rakip orta ve alt koridor inhibitörlerini aldı. Dakika 30’da rakiplerini birer birer yakalayan TL karşılaşmayı kazandı. Aldıkları kolay galibiyet ile Golden Guardians’ın galibiyet serisini sonlandıran Team Liquid ilk 6 mücadelesini sürdürüyor.

Günün son karşılaşması Dignitas ve Immortals arasında oynandı.

Armut’lu Dignitas’ın karşısında Bolulu ilk LCS karşılaşmasına çıkarken yanında Fleshy vardı. Yanlış hatırlamıyorsam 3 Türk oyuncuyu bir LCS karşılaşmasında ilk defa izledik. İlk 8 dakika boyunca skor görmediğimiz karşılaşmada ilk ejderi ve Alamet’i alan Immortals olurken Alamet sonrasında ilk kanı Tomo aldı. Eşit geçen mücadelede objektifleri alma konusunda Immortals daha iyi iş başardı. Orta oyunu Dignitas daha iyi oynadı öne geçmeyi başardılar ama büyük bir altın farkı oluşmadı. Dakika 34’de orta koridorda gerçekleşen takım savaşını kazanan olmadı ama Baron’u alan Dignitas oldu. Aldıkları Baron sonrası Dignitas 3 skor verdi. Dakika 42’de Immortals kadim ejderi alırken Dignitas üst ve orta koridor oyuncuları rakip üsse girmiş nexus kulelerini alıyordu. Immortals oyuncularının üsse dönmesiyle Dignitas’ın arka kapı denemesi durduruldu. Katliamın ardından orta koridordan ilerleyen Immortals oyunu bitiremedi. Dakika 44’de Dignitas’ın ellerinden Baron’u çalan Bolulu oldu. Dakika 45’de alt koridordan ilerleyen Immortals Armut ve Tomo’yu düşürünce karşılaşmayı bitirdi. Bolulu LCS’de çıktığı ilk maçtan galibiyet almayı başardı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)