LCS 5. HAFTA KARŞILAŞMALARI TAMAMLANDI

Kuzey Amerika Ligi LCS 5. hafta 2. gün karşılaşmalarının tamamlanması ile haftanın sonuna gelmiş bulunmaktayız. Haftanın sonunda oluşan puan tablosuna ve ikinci günde oynanan karşılaşmalara birlikte bir göz atalım.

POSTEAMWINLOSE
1FlyQuest101
2Cloud983
3Evil Geniuses74
Golden Guardians74
5CLG65
6TSM56
100 Thieves56
8Team Liquid47
9Immortals29
10Dignitas110

TSM vs C9

Cloud9 dün Golden Guardians karşısında aldığı mağlubiyetin ardından TSM karşısında haftanın ikinci maçına çıktı. Blaber’ın Rengar tercihinde bulunduğu karşılaşmaya iyi başlayan Cloud9 erken oyunda rakibine karşı yaklaşık 2 bin altın farkı elde etti. Orta oyun boyunca üstünlüğünü koruyan Cloud9 oyunun ilk Baronunu almayı başardı. Baron güçlendirmesiyle orta ve alt koridordan kuşatma yapan Cloud9 orta koridor inhibitörünü ve alt koridor inhibitör kulesini aldıktan sonra çıkan takım savaşını kazanınca maçı bitirdi. EMENES’in harika LeBlanc performansıyla karşılaşmanın galibi Cloud9 oldu.

IMT VS CLG

Günün ikinci maçında Immortals ve CLG karşılaşmasını izledik. Fleshy ve Luger’in karşı karşıya geldiği maçta erken oyunda kısmen eşit bir mücadele izledik. Orta oyunda üstünlüğü eline alan CLG rakibine yaklaşık 3 bin altın fark attı. Orta koridorda rakip ormancı ve nişancı ikilisini yakalayan IMT Baron almak istedi ama CLG rakibini durdurmayı başardı. Dakika 26’da Baron’u ve takım savaşını kazanan CLG oldu. Dakika 29’da ejder öncesi takım savaşını kazanan CLG kimya ruhunu aldı. Dakika 32’de orta koridorda çıkan takım savaşını kazanan CLG maçı bitirmek için üst koridordan ilerledi. Karşılaşmanın galibi Luger’li CLG oldu.

GG vs EG

Günün üçüncü maçında Golden Guardians ve Evil Geniuses karşı karşıya geldi. Erken oyunda eşit bir mücadele izlediğimiz maçta orta oyuna geldiğimizde GG üstünlüğü eline aldı. Dakika 25’de EG üst ormanında çıkan takım savaşını kazanan Evil Geniuses Baron’u almayı başardı. Dakika 32’de orta koridorda çıkan savaşı kazanan Golden Guardians maçı bitirmek için orta koridordan ilerledi. Golden Guardians arka arkaya 7. galibiyetini aldı.

TL vs 100

Günün dördüncü maçında Team Liquid Honda ve 100 Thieves karşı karşıya geldi. Erken oyun eşit bir mücadele izledik. Dakika 22’de ejder için gerçekleşen takım savaşını Team Liquid kazandı. TL daha sonra oyunun ilk Baron’unu almayı başardı. Açıkçası geç oyuna girdiğimizde karşılaşmayı Team Liquid kazanacak gibi görünüyordu. Dakika 32’de Baron denemesinde bulunan TL istediğini alamayınca karşılaşma uzayınca işler tersine dönmeye başlamıştı. Dakika 35’de üst nehirde başlayan takım savaşını 100 Thieves kazandı ve Baron’u aldı. Dakika 40’da orta koridorda gerçekleşen takım savaşını 100 Thieves kazanınca orta koridordan ilerleyerek maçı bitirdi. 100 Thieves 5. galibiyetine ulaşmayı başardı.

DIG vs FLY

Günün son karşılaşmasında LCS’in zirvesinde ve dibinde bulunan iki takım karşı karşıya geldi. Dignitas maça çok kötü başladı. Altı dakikada 6 skor alan FlyQuest sadece 1 skor verdi. Orta oyuna girdiğimiz dakika 15’de FLY rakibinin yaklaşık 7 bin altın önündeydi. Geç oyunda aradaki altın farkı neredeyse 2 katına çıkmıştı. Kadim ejderin haritaya indiği dakikalarda FLY üst ve orta koridor oyuncuları arka kapıdan rakip nexusa gelmişti. Dignitas durduramayınca karşılaşmayı kazanan FlyQuest oldu. FLY 10. galibiyetini alırken Dignitas 10. mağlubiyetini aldı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)