LCS 5. HAFTA 1. GÜN KARŞILAŞMALARI TAMAMLANDI

LCS Kuzey Amerika Ligi 5. hafta 1. gün karşılaşmaları bugün erken saatlerde maçların bitmesiyle tamamlandı. Gelin bugün oynanan maçlarda neler olmuş ve ligde son durum ne bir göz atalım. Öncelikle karşılaşmaların sonunda oluşan LCS puan tablosu şu şekilde:

POSTEAMWINLOSE
1FlyQuest91
2Evil Geniuses73
Cloud973
4Golden Guardians64
5TSM55
CLG55
7Team Liquid46
100 Thieves46
9Immortals28
10Dignitas19

FLY vs 100

Günün ilk karşılaşması FlyQuest ve 100 Theieves arasında oynandı. Closer dakika 4’de orta koridora attığı baskın ile ilk kanı Bjergsen’ın ellerine verdi. Eşit geçen erken oyun izledik. Dakika 26’da başlayan takım savaşını 1’e 3 bir değişim ile kazanan FLY sonrasında kolay bir baron aldı. Dakika 31’de alt koridorda çıkan takım savaşını kazanan FlyQuest üst koridor inhibitörünü aldı. Dakika 32’de ejder ruhunu 100 Thieves almayı başarsa bile FlyQuest takım savaşını kazandı. Alt koridordan ilerleyip maçı bitiren FlyQuest 9. galibiyetini aldı. Karşılaşmanın en değerli oyuncusu Prince oldu.

TL vs IMT

Günün ikinci karşılaşmasında Immortals ve Team Liquid Honda karşı karşıya geldi. İlk kan skorunu üst koridora attığı baskın ile Kenvi aldı. Eşit geçen erken oyunun sonunda orta oyuna geldiğimizde Team Liquid yaklaşık 2 bin altın rakibinin önündeydi. Orta oyunu hatasız oynayan TL üstünlüğünü devam ettirdi. Dakika 25’de rakibini Baron’a yemleyen TL çıkan takım savaşında katliam yaptı. Sonrasında Baron güçlendirmesini alan TL rakip üst ormanda başlattığı takım savaşını kazananınca üst koridordan ilerleyerek maçı bitirdi. Karşılaşmanın galibi Team Liquid olurken karşılaşmanın en değerli oyuncusu Pyosik oldu.

C9 vs GG

Günün üçüncü karşılaşması Golden Guardians ve Cloud9 arasında oynandı. Aksiyonsuz geçen ilk 10 dakikanın ardından ilk kanı alan isim River olurken EMENES dönüş skorunu almayı başardı. Gori iyi bir Sylas performansıyla güzel bir erken oyun geçirdi. Orta oyuna geldiğimizde GG rakibinin yaklaşık 4 bin altın önündeydi. Cloud9 altın farkına rağmen dakika 19’da ejder için yapılan takım savaşını kazanmayı başardı. Dakika 20’de rakip nişancıyı orta koridorda yakalayan GG sonrasında Baron aldı. Dakika 29’a geldiğimizde Baron’a başlayan GG çıkan takım savaşında karşılıksız 2 skor alınca kolay bir Baron aldı. Dakika 35’de üst nehirde gerçekleşen takım savaşında skor vermeden katliam yapan GG bu sefer Baron almak yerine maçı bitirmeye gitti. Karşılaşmanın galibi Golden Guardians olurken karşılaşmada MVP River oldu diyebiliriz.

CLG vs TSM

Günün dördüncü karşılaşmasında TSM ve CLG karşı karşıya geldi. Karşılaşmada ilk kanı alan oyuncu üst koridora attığı baskın ile Contractz oldu. Erken oyunda eşit geçen mücadelenin ardından dakika 15’de ejder için çıkan takım savaşını CLG kazandı. Dakika 21’de bir kez daha ejder için çıkan takım savaşını ve ejderi kazanan CLG oldu. İlk 3 ejderde olduğu gibi çıkan 4. ejder için bir takım savaşı yapıldı. Savaştan üstün çıkan CLG dağ ruhunun sahibi oldu. Dakika 31’de CLG Baron’u aldı. Sonrasında kadim ejderi alan CLG alt koridordan kuşatmaya başladı. Alt koridor inhibitörünü aldıktan sonra üst koridordan kuşatmaya başlayan CLG çıkan takım savaşını Luger’in yaptığı dörtte dört ile kazandı. Karşılaşmanın galibi CLG oldu. MVP ise Luger oldu.

EG vs DIG

Günün son karşılaşması Dignitas ve Evil Geniuses arasında oynandı. İlk kan skorunu Santorin’in üst koridora attığı baskın ile alan oyuncu Armut oldu. Dignitas üstünlüğü ile geçen erken oyunun sonunda dakika 24’de ejder ruhunu isteyen Dignitas çıkan takım savaşını kazandıktan sonra dağ ruhunu almayı başardı. Dakika 26’da Baron’u alan Dignitas alt koridor inhibitörünü aldı. Dakika 30’da kadim ejderi Evil Geniuses aldı. Dakika 32’de EG üst ormanında Tomo yakalanınca Evil Geniuses Baron’u aldı. Dakika 35’de alt koridordan kuşatma yapan EG çıkan takım savaşını Jensen’in attığı harika Azir ultisi sonrası kaybetti. Orta koridordan maçı bitirmek için ilerleyen Dignitas 5. haftada ilk galibiyetine ulaşmayı başardı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)