LCS 4. hafta 2. gün karşılaşmaları tamamlandı

Bugün erken saatlerde oynanan karşılaşmaların tamamlanmasıyla LCS 4. hafta 2. gün karşılaşmaları tamamlandı. LCS puan tablosuna ve oynanan karşılaşmalara bir göz atalım.

POSTEAMWINLOSE
1FlyQuest71
2Evil Geniuses62
Cloud962
4TSM44
CLG44
Golden Guardians44
100 Thieves44
8Team Liquid35
9Immortals26
10Dignitas08

Puan tablosuna baktığımızda bugün oynanan karşılaşmaların sonucunda ligin ilk 3 sırası ve son 2 sırasında herhangi bir değişiklik olmadığı görülmekte. İlk 6’ya girmeye çalışan takımlar arasındaki mücadele kızışmış durumda.

EG vs TL

Günün ilk karşılaşması Evil Geniuses ve Team Liquid arasında oynandı. Maç oldukça hızlı başladı ilk kanı EG destek oyuncusu Vulcan alırken Pyosik’in baskını ile FBI skorunu Yeon almayı başardı. Hemen ardından üst koridorda Ssumday, Inspired’ın baskınıyla skor bulmayı başardı. 10 dakikada 8 skor gördüğümüz karşılaşmada ilk alameti alan taraf EG oldu. Karşılaşmada erken oyun oldukça eşit geçti dakika 25’den sonra Team Liquid üstün durumdaydı dakika 35’e geldiğimizde TL alt ve orta koridor inhibitörlerini almış ejder ruhuna bir ejder uzaktaydılar. Üst koridordan kuşatma yapan TL yakalnınca rakibi EG’ye nefes alma şansı tanıdı. Dakika 40’da orta koridorda gerçekleşen takım savaşı maçın kırılma noktasıydı bu dakikadan sonra üstünlüğü eline alan taraf Evil Geniuses oldu. Dakika 41’de baronu EG alırken karşılığında okyanus ruhunu TL almayı başardı. Baron güçlendirmesi ile kuşatma yapan EG’yi durdurmayı başaramayan TL karşılaşmayı kaybetti. Evil Geniueses aldığı galibiyet ile ligde 2. sırayı Cloud9 ile paylaşıyor.

IMT vs C9

Günün ikinci karşılaşmasında Immortals ve Cloud9 karşı karşıya geldi. Maçta ilk kanı alan oyuncu orta koridora attığı baskın ile C9 ormancısı oldu kule altında yakalanınca IMT ormancısına geri dönüş skoru verdi. Fudge alt koridorda aldığı 3 skorun ardından Jax ile inanılmaz güçlü bir hale geldi. Dakika 22’de baronu alan Cloud9 alt koridor inhibitörünü almayı başardı. Dakika 28’de takım savaşı için baron ile yemleyen Cloud9 başlattığı takım savaşını skor vermeden kazanınca üst koridordan ilerleyerek maçı bitirdi. Cloud9 aldığı bu galibiyet ile 2. sırayı Evil Geniueses ile paylaşıyor.

100T vs CLG

Günün üçüncü karşılaşmasında temsilcilerimiz Closer ve Luger karşı karşıya geldi. CLG ormancısı Contractz erken oyuna oldukça iyi başladı gerçekleştirdiği 3 baskında 3 skor çıkarmayı başardı. Dakika 19’da 100 Thieves’in ilk skorunu orta koridorda Doublelift almayı başardı ama bu dakikada altın farkı 3 bin altın CLG lehineydi. Dakika 29’dan sonra 2 defa 100 Thieves’i baron tuzağına çeken CLG aldıkları skorların ardından baronu aldı. Üst koridor inhibitörünü alan CLG ardından alt koridor inhibitörünü aldı. Dakika 34’de orta koridor inhibitöründe başlayan takım savaşını kazanan CLG maçı bitirdi. Aldığı bu galibiyet ile CLG dördüncü galibiyetine ulaştı.

TSM vs FLY

Günün dördüncü karşılaşmasında TSM ve FlyQuest karşı karşıya geldi. İlk kan oyun başında karşı ormana baskın yapan FlyQuest tarafından alındı yalnız skoru alan isim destek olunca çok etkili olmadı. İlk 18 dakikası oldukça eşit geçen maçta bu dakikadan sonra hafif farkla TSM maçı önde götürüyordu. Baron güçlendirmesi ile üst koridor inhibitörünü alan TSM dakika 34’de ejder ruhunu aldı. Dakika 35’de rakip ormancıyı üst ormanında yakalayınca barona girdi FlyQuest durdurmak isterken çıkan takım savaşını kaybetti. Bu takım savaşı maçın kırılma noktası oldu. Baronu alan TSM alt koridordan kuşatmaya başladı alt ve orta koridor inhibitörlerini aldıktan sonra takım savaşını kazanıp maçı bitirdi. Açıkça söylemek gerekirse maçı kazandıran Maple’ın oynadığı Taliyah oldu. FlyQuest ilk mağlubiyetini alırken TSM 4. sırada diğer 3 takımla birlikte yer alıyor.

GG vs DIG

Günün son karşılaşması Golden Guardians ve Dignitas arasında oynandı. Oldukça yavaş başlayan maçta ilk kan dakika 11’de üst koridorda Jensen tarafından alındı. Dakika 15’de alameti almak isteyen Dignitas hem alameti hem de takım savaşını kaybetti. Dakika 22’de ilk baronu alan Golden Guardians rakibinin 7 bin altın önüne geçti. Dakika 26’da alt ve orta koridor inhibitörlerini alan Golden Guardians üst koridordan kuşatmaya başladı. Dakika 28’de takım savaşını kazanan Golden Guardians maçı bitirip 4. galibiyetine ulaştı. Dignitas henüz galibiyet alamadı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)