LCS 14 HAZİRAN’DA GERİ DÖNÜYOR!

LCS Yaz Mevsimi 14 Haziran’da başlıyor. Artık maçlar çarşamba, perşembe ve cuma günleri olmak üzere Riot Games Arena’da oynanacak.

LCS, LCSPA ve 10 LCS organizasyonu tarafından seçilen bir takım temsilcisi bu süreçte düzenli olarak bir araya geldi. Bu görüşmeler boyunca grup, hem LCS hem de NACL oyuncuları için geniş bir konu yelpazesinde diyaloga girdi. Ekonominin, lig ve takımların ölçeklenebilir ve sürdürülebilir olmasına dayanarak yapılan tartışmalar, aşağıdaki sonuçları doğurdu:

  • NACL turnuvası işletmecisi ve katılan takımlar arasında geliri paylaşan, önceden taahhüt edilen 300.000 doların yanı sıra yeni bir NACL iş modeli oluşturuldu. Bu, uzun vadeli sürdürülebilirliğe yönelik bir adımdır.
  • NACL yönetim modelinde iyileştirmeler yapıldı. Bunlar, Katılımcı Takım Anlaşması (TPA) ve katılan takım organizasyonlarının değerlendirme sürecini içerir.
  • Lig minimum maaşın 1.5 katına kadar kazanan oyuncular için minimum 30 günlük bildirim ve tazminat gereksinimi getirildi. Yerleşik olmayan LCS oyuncuları için ise minimum iki haftalık fesih bildirimi (oyuncular ve takımlar bu şartların üzerinde anlaşma yapma özgürlüğüne sahiptir).
  • Takımlar ve LCSPA arasında antrenman maçı programlarını daha iyi optimize etmek için bir çalışma grubu oluşturuldu.
  • Uluslararası LCS oyuncularının ABD’ye gelirken sağlık sigortası gereksinimleri güçlendirildi.
  • LCS, LCSPA ve takımlar arasındaki çalışma prosedürlerinin geliştirilmesi yoluyla Kuzey Amerika’daki rekabetçi ortamın iyileştirilmesi konusunda görüşmelere devam edilecek.

“Yaz Mevsimi Çarşamba günü başlıyor ve Ağustos’ta Prudential Center’da yapılacak Final ve bu sonbaharda Dünya Şampiyonası’na doğru ilerleyeceğiz,” dedi Raúl Fernandez, Kıdemli Direktör, Esports, Amerika. “LCS’i NA topluluğuna en iyi şekilde sunmaya kararlıyız ve bu hedefle LCS’i sürekli olarak geliştirmeye devam edeceğiz.”

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)