LCK YAZ MEVSİMİ FİNALLERİNDE EŞLEŞMELER BELLİ OLDU!

LCK Yaz Mevsimi 9. hafta karşılaşmalarının tamamlanmasının ardından lig aşaması sona erdi. Lig aşamasının ardından mevsim finallerine katılacak takımlar ve eşleşmeler belirlenmiş oldu. LCK Yaz Mevsimi Finalleri’nde eşleşmeler şu şekilde:

Lig aşamasını birinci sırada tamamlayan KT ve ikinci sırada tamamlayan GEN rakiplerini ikinci turda bekliyor. Son Dünya Şampiyonu DRX geçen sene olduğu gibi mevsim finallerine 6. sıradan girmeyi başardı. DRX’in rakibi ise lig aşamasını 3. sırada tamamlayan Hanwha Life Esports oldu. HLE’nin DRX’i seçmesiyle birlikte Dplus Kia ve T1 birinci turda eşleşmiş oldu.

FORMAT ÖZETİ

KT lig aşamasını birinci sırada tamamladığı için birinci turda kazanan iki takımdan bir tanesini rakibi olarak seçecek mesela T1 ve HLE ilk turda kazanmayı başarırsa KT isterse T1’ı rakibi olarak seçebilecek, Gen.G ise birinci turdan kazananlar arasından KT’nin seçmediği takım ile eşleşecek verdiğimiz örneğe göre bu durumda GEN’in rakibi HLE olur.

İlk turda kazanan takımlar bir üst tura çıkarken kaybeden takımlar turnuvaya veda edecek. İlk turun ardından ikinci turun kazananları üçüncü turda Yarı Final karşılaşmasına çıkacaklar kazanan takım doğrudan adını Yaz Mevsimi Finali’ne yazdırmayı başaracak. İkinci turun kaybedenleri için ilk turda olduğu gibi yolun sonu gelmiyor ikinci bir şans için üçüncü turda karşı karşıya geliyorlar ve bu karşılaşmayı kazanan takım kaybedenler finalinde Yarı Final karşılaşmasını kaybeden takım ile eşleşiyor. Son olarak kaybedenler finalinin kazananı adını Yaz Mevsimi Finali’ne yazdırmayı başaran ikinci takım olacak ve tahmin ettiğiniz üzere Büyük Final karşılaşmasını kazanan takım LCK Yaz Mevsimi Şampiyonu olacak.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)