JD GAMING YARI FİNALDE!

Dünya Şampiyonası çeyrek final karşılaşmasında JD Gaming ve kt Rolster karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı 3-1 kazanan JD Gaming adını yarı finale yazdırırken, kt Rolster turnuvaya veda eden isim oldu.

KARŞILAŞMA ÖZETİ

Serinin ilk maçında üst koridor odaklı eşit geçen mücadelenin sonunda orta oyunda takım savaşlarını daha iyi yapan kt Rolster öne geçmeyi başardı. Dakika 29’da kazanılan takım savaşı ve Baron güçlendirmesi ile birlikte KT yaklaşık 7 bin altın öne geçmeyi başardı. Bu noktadan itibaren Baron güçlendirmesi ile orta koridordan ittiren KT’yi durdurmayı başaramayan JDG serinin ilk maçını kaybetti.

Serinin ikinci maçında orta koridorda alınan ilk kan skorunun ardından alt koridor ve ejderha etrafında gerçekleşen takım savaşlarını kazanan JDG hafif bir üstünlük sağlamayı başarmış olsada kayda değer bir altın farkı açmayı başaramadı. Dakika 15’te gerçekleşen alamet savaşında knight’ın Neeko ultisi ile başlattığı savaşı kazanan JDG oldu. Dakika 23’te ejderha için gerçekleşen takım savaşını kazanan JDG sonrasında kolay bir Baron aldı. Baron güçlendirmesi ile yapılan alt ve orta koridor kuşatması sırasında çıkan takım savaşını kazanan JDG katliamın ardından maçı bitirmeye gitti. Serinin ikinci maçını kazanan JDG seride durumu eşitlemeyi başardı.

Serinin üçüncü maçında erken oyunda karşılıklı skorların alındığı eşit geçen mücadelenin ardından dakika 17’de ilk takım savaşını kazanan JDG kendilerinin ve oyunun üçüncü ejderini almayı başardı. Dakika 24’te bir takım savaşı daha kazanan JDG sonrasında dördüncü ejderini alarak bulut ruhunu kazandı. Dakika 26’da orta koridorda çıkan takım savaşını katliam ile kazanan JDG orta koridordan maçı bitirmeye gitti, üçüncü maçı kazanan JDG seride ilk defa öne geçti ve yarı finale sadece bir galibiyet uzaktaydı.

Serinin dördüncü ve son maçında yine karşılıklı skorların alındığı eşit geçen bir erken oyun izledik. Erken oyunun ardından orta oyunun ilk dakikalarında üst koridorda yapılan kule altı baskını ile karşılıksız 2 skor ve 1 kule almayı başaran KT maçta öne geçti. Dakika 24’e kadar haritaya hakim olan ve birkaç skor bulan KT üst koridorda aldığı bir skorun ardından Baron güçlendirmesini isteyince knight ve Ruler’ın harika oyunu ile Baron denemesi başarısız olurken rakibine karşılıksız 4 skor kaptırdı. Alının skorların ardından kolay bir Baron güçlendirmesi alan JDG maçta öne geçmeyi başardı. Dakika 31’de hızlı bir Baron alan JDG sonrasında Ruler’ın orta koridorda başlattığı takım savaşından üstün çıkan JDG rakip orta koridor inhibitörünü açtı. Yavaş bir şekilde kuşatmasını sürdüren JDG nexus’u yıkarak maçı bitirdi. Seriyi 3-1 kazanan JDG yarı final biletinin sahibi oldu.

JD Gaming’in yarı final rakibini T1 vs LNG Esports karşılaşması belirleyecek.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)