JD GAMING RAKİBİ GOLDEN GUARDIANS’I 3-0 GEÇMEYİ BAŞARDI!

MSI 2023 finalleri 4. gününde JD Gaming ve Golden Guardians karşı karşıya geldi. Dominant bir performans ile karşılaşmayı kazanan JD Gaming adını ikinci tura yazdırmayı başardı. JD Gaming ikinci turda Bilibili Gaming ile eşleşirken Golden Guardians kaybedenler grubunda Cloud9 karşısına çıkacak.

KARŞILAŞMA ÖZETİ

Serinin ilk maçında Stixxay’i alt koridorda yalnız başına yakalayan JDG alt koridor ikilisi ilk kanı dökmeyi başarırken skoru alan isim Ruler oldu. Karşılıklı skorların ardından erken oyunun sonunda skorları toplayan Ruler taşıyıcı konuma gelmişti. Hayati hatalar yapmayan JDG dakika 23’de Baron aldıktan sonra iki skor bulan JD Gaming serinin ilk maçını bitirmek için orta koridordan ilerledi. Savunma yapamayan GG serinin ilk maçını kaybetti.

Serinin ikinci maçında üst koridorda aldığı solo kill ile Licorice ilk kan skorunu buldu. Üst koridorda ilk kanın döküldüğü anda JDG’nin alt koridorda yaptığı kule altı denemesi felaket ile sonuçlandı ve rakibine karşılıksız 2 skor verdiler. Erken oyunda karşılıklı skorların ardından rakibinin yaklaşık bin altın önüne geçen Golden Guardians orta oyunda hata yapmayarak altın farkını 4 bin civarına çıkarmış maçı kazanmaya yakın görünüyordu. Baron’a başlayan JDG rakip ormancıyı düşürmeyi başararak kolay bir Baron aldı. Baron’un ardından dördüncü ejder sonrası takım savaşını kazanan JDG maçta liderliği eline almayı başardı. Rakip ormanda takım savaşını kazanan JDG serinin ikinci maçını kazanmayı başardı.

Serinin üçüncü ve son maçında ormancı Rengar ve Kha’zix eşleşmesi gördük. İlk kan skorunu Kanavi almayı başarsada karşılığında Stixxay maça 2 skor ile başladı. Karşılıklı skorların alınmasıyla geçen erken oyunun ardından orta oyunda kontrolü eline alan JD Gaming dakika 21’de hızlı bir Baron aldıktan sonra bulunan skorlar ile karşılaşmayı bitirmek için hazırdı. Sırasıyla alt ve orta koridor inhibitörlerini yıkmayı başaran JDG üst koridordan kuşatmaya başladı. Üst koridor inhibitörünü aldıktan sonra takım savaşını kazanan JD Gaming serinin üçüncü maçını kazandı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)