JD GAMING MSI 2023 ŞAMPİYONU!

Bu yıl LPL mevsim finallerinde iki takım karşı karşıya gelmiş her iki karşılaşmayı da kazanan takım JD Gaming olmuştu. Ayrıca MSI ikinci turunda oynanan karşılaşmanın galibi yine JD Gaming olduğu için karşılaşmanın favori takımı JD Gaming olarak gözüküyordu.

Beklenen büyük final karşılaşması dün oynandı. Karşılaşmanın galibi beklendiği gibi JD Gaming oldu.
Bilibili Gaming’i 3-1 mağlup etmeyi başaran JD Gaming MSI 2023 Şampiyonu oldu!

KARŞILAŞMA ÖZETİ

Serinin ilk maçında Kanavi ormancı Nautilus tercihinde bulundu. Dakika 6’da ormancının yardımı ile alt koridorda yapılan kule altı ile ilk kan skorunu Kanavi almayı başarırken karşılık skorunu ON aldı. Erken oyunda alınan karşılıklı skorların ardından ilk vadinin alametinde gerçekleşen takım savaşını kazanan JDG üstünlüğü eline almayı başardı. Erken oyunda aldığı skorlar ile knight 4/0/1’lik Jayce’i oldukça güçlenmişti. Orta oyunda BLG’nin hatalı oyununu cezalandırmayı başaran JDG dakika 25’te elde ettiği katliamın ardından serinin ilk maçını kazandı.

Serinin ikinci maçında rakip ormana yapılan seviye 1 baskını ile ilk kan skorunu Kanavi almayı başarırken karşılık skorunu Elk almayı başardı. Alınan karşılıklı skorlar ile eşit geçen erken oyun mücadelesinin ardından orta oyunun sonuna kadar karşılaşma bu şekilde devam etti. Dakika 26’da alt koridorda Bin’i düşürmeyi başaran JDG orman ve orta koridor ikilisini oyalamayı başaran Bin takımına Baron’u kazandırdı. Baron sonrası takım savaşını BLG kaybetmiş olsada en kötü senaryo gerçekleşmedi. Karşılıklı skorların ardından BLG yaklaşık 4 bin altın öndeydi. Beşinci ejderha öncesi knight skorunu bulan BLG ejder ruhunu almayı başardı. Ejderha sonrası takım savaşını kazanan BLG orta koridor inhibitörünü aldı. Dakika 30’da üst koridor kuşatması sırasında çıkan takım savaşıyla katliam yapan BLG serinin ikinci maçını kazanarak durumu eşitlemeyi başardı.

Serinin üçüncü maçında Elk alt koridorda Vayne tercihinde bulundu. Kanavi’nin alt koridora yaptığı karşı baskın ile Ruler ilk kan skorunu alırken skoru veren isim Elk oldu. Karşılıklı skorların ardından erken oyunda öne geçmeyi başaran JD Gaming orta oyunda üstünlüğünü sürdürerek başarılı takım savaşlarıyla altın farkını yaklaşık 8 bine çıkardı. Dakika 21’de üst koridorda Bin’i yakalayıp düşüren JDG kolay bir Baron aldı. Baron güçlendirmesi ile alt koridordan yapılan kuşatma sırasında çıkan takım savaşını kazanan JDG serinin üçüncü maçını kazanarak bir kez daha seride öne geçmeyi başardı.

Serinin ilk üç maçında Jayce tercihini almayı başaran takımlar galibiyete ulaşmış seri boyunca kilit bir rol oynamıştı serinin dördüncü maçında Jayce tercihini kırmızı tarafta almayı başaran JDG oldu. Dakika 10’da üst koridora yapılan baskın ile ilk kan skorunu almayı başaran 369 olurken skoru veren isim Bin oldu. İlk ejderhayı JDG almış ikinci ejderi yine JDG aldıktan sonra çıkan takım savaşını karşılıksız 3 skor ile kazanarak 3 bin altın öne geçmeyi başarmıştı. Orta oyunda dakika 19’da BLG ilk skorunu almayı başardı. Rakibinin 1 eşya önünde olan knight 1v2 üst koridorda 2 skor almayı başardı. Rakip ormancı ve orta koridorun ölü olmasından yararlanan JDG dakika 20’de kolay bir Baron aldı. Baron güçlendirmesi ile yapılan kuşatma sırasında XUN’u aradan çıkaran JD Gaming karşılaşmayı kazanmayı başardı. Seriyi 3-1 kazanan JDG MSI 2023 Şampiyonu oldu. MSI 2023’ün en değerli oyuncusu ödülünü knight kazandı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)