JD GAMING ADINI MSI FİNALİ’NE YAZDIRAN İLK TAKIM OLDU!

MSI 2023 Yarı Final mücadelesinde JD Gaming ve T1 karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı 3-2 kazanmayı başaran JD Gaming adını büyük finale yazdırmayı başaran ilk takım oldu. T1 mağlubiyet sonrası son şans için kaybedenler grubundan çıkacak rakibini bekliyor. Kaybedenler grubunda Bilibili Gaming ve Gen.G arasında gerçekleşecek mücadelenin kazananı T1 ile karşılaşacak.

KARŞILAŞMA ÖZETİ

Serinin ilk maçında karşı ormana giren Oner rakip orta koridor knight’ın yardımıyla ilk kan skorunu Kanavi’ye verdi. İlk alamet ile üst koridordan ilk kuleyi almayı başaran T1 olurken ilk ejderhayı JDG aldı. Kısmen eşit geçen erken oyunun sonunda öne geçmeyi başaran JDG rakibine yaklaşık bin altın farkı açmıştı. Orta oyunda takım savaşlarını daha iyi oynayan JDG savaşları kazanırken Faker’ın önde yakalanmasının da yardımı oldu. Ruler üçüncü eşyasına ulaştıktan sonra maçı taşımak için hazırdı. Dakika 25’te takım savaşını kazanan JDG ejder ruhunu aldıktan sonra kolay bir Baron aldı. Baron güçlendirmesi ile orta koridor inhibitörünü alan JDG alt koridordan kuşatmasına devam etti çıkan takım savaşını kazanarak serinin ilk maçını kazanmış oldu.

Serinin ikinci maçında Faker orta koridor Tristana tercihinde bulundu. JDG’nin seviye 1’de rakip ormana yaptığı 5 kişilik baskın sırasında Faker ilk kan skorunu alırken knight karşılık skorunu almayı başardı. Erken oyunda eşit bir mücadele izledik. Orta oyunun başlarında orta koridorda çıkan takım savaşını kazanan JDG olurken dakika 23’te gerçekleşen takım savaşını büyük bir üstünlükle kazanan T1 oldu. Katliamın ardından orta koridordan ilerleyerek maçı bitiren T1 seride durumu eşitlemeyi başardı.

Serinin üçüncü maçında 6. dakikada fazla zorlayan Gumayusi ilk kan skorunu knight’a verirken Faker karşılığında Ruler’ı düşürmeyi başardı. İlk ejderhayı T1 alırken ilk vadinin alametini Kanavi rakibinin elinden çalmayı başardı. Karşılıklı skorların alındığı erken oyunda eşit bir mücadele izledik. İkinci alameti almayı başaran T1 olurken sonrasında çıkan takım savaşını JDG kazandı. Dakika 20’de takım savaşını hatalı oynayan JDG savaşı kaybetti. Yaklaşık 2 dakika sonra skor vermeden katliam yapan T1 orta koridordan ilerleyerek serinin üçüncü maçını kazandı.

Serinin dördüncü maçında Oner yine ilk maçta olduğu gibi Kindred tercihinde bulundu. Kanavi dakika 2’de orta koridora yaptığı baskın ile ilk kan skorunu knight’a kazandırırken uzayan çatışmanın sonunda Oner geri dönüş skorunu almayı başardı. Eşit geçen erken oyunun ardından orta oyunun ilk dakikalarında ikinci alamet için çıkan takım savaşını JDG kazandı ve alamet Kanavi’nin ellerinde kaldı. Takım savaşlarını daha iyi yapan JDG dakika 24’te orta koridorda çıkan takım savaşını kazandıktan sonra kolay bir Baron aldı. JDG Baron güçlendirmesi ile üst ve alt koridor inhibitörlerini yıkmayı başardı. Kanavi rakip ormanda Gumayusi’yi yakalamayı başarınca JDG maçı bitirmek için hazırdı. Alınan üç karşılıksız skorun ardından serinin dördüncü maçını JDG kazandı.

Serinin beşinci ve son maçına Kanavi’nin baskınıyla ilk kan skoru ile başlayan knight olurken skoru veren isim Faker oldu. Erken oyunda oldukça sakin geçen eşit bir mücadele izledik. Orta oyuna girdiğimiz dakikada ikinci alamet için yapılan takım savaşını kazanan JDG olurken Ruler 3 skor bulmuştu. Dakika 24’te Baron öncesi çıkan takım savaşını kazanan T1 kolay bir Baron aldı. Baron güçlendirmesiyle altın farkını yaklaşık 4 bine çıkaran T1 maçın beşinci ejderini aldıktan sonra dakika 32’de Baron önünde çıkan takım savaşını kaybedince JDG Baron almayı başardı. Baron güçlendirmesi ile orta koridordan kuşatma yapan JDG son takım savaşını kazandıktan sonra maçı bitirmeye gitti. Serinin beşinci ve son maçını kazanan JD Gaming rakibi T1’ı 3-2 geçmeyi başardı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)