İstanbul’da düzenlenen VALORANT Champions finalin adı belli oldu!

VALORANT Champions İstanbul’da finalin adı

  • OpTic vs LOUD

VALORANT Champions İstanbul‘da her gün artan heyecan finale 1 gün kala zirvede yaşanmaya devam etti. Lower bracket finalinde karşı karşıya gelen Kuzey Amerika’nın son temsilcisi OpTic Gaming ve Kore’nin turnuvaya başarıları ile adını kazıyan takımı DRX hayranlara oldukça çekişmeli bir mücadele izletti.

Volkswagen Arena’nın tıklım tıklım olduğu, bütün biletlerin satıldığı bu günde VALORANT hayranları çekişmeli mücadelelere ek olarak yayıncılar ve influencerlar ile de neşeli anlar yaşadı. Ülkemizden wtcN, Kendine Müzisyen gibi isimlerin yer aldığı etkinlikte yurtdışından ise Tarik, shroud gibi önemli isimler yer aldı.

BO5 formatında oynanan karşılaşmaya geçildiğinde ise günün başından sonuna heyecan hiç eksik olmadı. Finallere yakışır bir şekilde bütün haritaların oynandığı, hiçbir haritada rekabetin eksik olmadığı bu günde karşılaşmalar Bind haritasında başladı. OpTic Gaming’in seçimi olan Bind haritasının ilk yarısı 7-5’lik OpTic üstünlüğü ile tamamlandı. Kuzey Amerika ekibi ikinci yarıda da bu başarılı performansı sürdürdü ve rakibine sadece 3 round kaybederek 13-8’lik skor ile seride 1-0’ı yakaladı.

DRX’in harita seçimi olan Breeze ise yine OpTic Gaming taraftarlarını mutlu edecek şekilde sonuçlandı. İlk yarıda 8 round kazanan OpTic Gaming yarıyı 8-4 kapatırken ikinci yarıda ise sadece bir round kaybederek 13-5’lik skor ile seriyi 2-0’a getirerek adını finale yazdırmaya çok yaklaştı.

OpTic Gaming her ne kadar finale çok yakın olsa da DRX bu turnuvada daha önce de yaptığı gibi geri dönüşlere imza atabileceğini gösterdi. Üçüncü harita Fracture’da rakibine geçit vermeyen DRX bu haritayı 13-8 ile kazanarak rakibine kolay lokma olmadığını gösterdi.

VALORANT Champions İstanbul’da serinin dördüncü haritası olan Ascent’te de rakibi OpTic Gaming’e karşı üstünlük kurmayı başaran DRX ekibi 9-3 ile ilk yarıyı tamamladı. OpTic Gaming için ikinci yarı da beklendiği gibi gitmeyince DRX bu haritayı 13-6 kazanarak seriyi 2-2’ye getirdi ve mücadeleyi son haritaya taşıdı.

Oldukça başa baş geçen Haven haritasının ilk yarısı 8-4’lük OpTic üstünlüğü ile tamamlandı. DRX dün FPX’e karşı gerçekleştirdiği geri dönüşe OpTic karşısında da çok yaklaştı ancak Kuzey Amerika temsilcisi 13-10’luk skor ile haritayı ve seriyi kapatmayı başardı ve adını yarın oynanacak büyük finale yazdırdı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)