GEN.G SON BATI TAKIMI OLAN CLOUD9’I MSI’DAN ELEDİ!

G2 Esports’un elenmesinin ardından MSI 2023 turnuvasında batı bölgesini temsil eden son takım olarak geriye Cloud9 kalmıştı. Cloud9 karşısına çıktığı Gen.G karşısında 3-0 mağlup olmasıyla turnuvaya veda eden isim oldu.

KARŞILAŞMA ÖZETİ

Serinin ilk maçında üst koridorda kule altı baskını ile alınan ilk kan skoru Doran’a giderken Fudge karşılık skorunu almayı başardı. Alt koridorda alınan karşılıklı skorların ardından odağını vadinin üst tarafına çeviren Gen.G aradığını buldu, karşılıksız alınan 4 skorun ardından ilk vadinin alametini almayı başardılar. Sonrasında ilk ejderhayı ve kuleyi alan Gen.G erken oyunu yaklaşık 4 bin altın önde kapattı. Orta oyunda liderliği sürdüren Gen.G orta koridorda gerçekleşen takım savaşıyla birlikte ipleri tamamen eline aldı. Dakika 23’te Gen.G rakip ormancıyı düşürerek Baron almayı başardı. Baron güçlendirmesi ile yapılan kuşatmanın sonunda alt koridorda çıkan takım savaşını kazanan Gen.G dominant bir performans ile serinin ilk maçını kazandı.

Serinin ikinci maçında Chovy orta koridorda Vex tercihinde bulundu. Alt koridora yaptığı baskın ile ilk kanı alan oyuncu Peanut olurken skoru veren isim Zven oldu. Erken oyunda başarılı baskınlar ile üstünlüğü eline alan Gen.G rakibine yaklaşık 6 bin altın farkı attı. Dakika 22’de Baron önünde çıkan takım savaşıyla birlikte Cloud9 maçta ilk skorunu buldu. Dakika 25’te Baron önünde başlayan takım savaşını kazanan Gen.G serinin ikinci maçını kazanmayı başardı.

Serinin üçüncü ve son maçında ilk ejderin ardından gerçekleşen takım savaşında ilk kan skorunu alan Peyz olurken takım savaşını Gen.G kazandı. Karşılıklı skorların alındığı eşit geçen erken oyunun ardından maçta yaklaşık 4 bin altın Gen.G üstünlüğü vardı. Dakika 23’te orta koridorda çıkan takım savaşıyla skor vermeden katliam yapan Gen.G kolay bir Baron aldı. Baron güçlendirmesi ile kuşatma yapan Gen.G önde yakalanan EMENES’i düşürdükten sonra Berserker skorunu da bulunca orta ve üst koridor inhibitörlerini açtıktan sonra katliam yaparak maçı bitirdi. Seriyi 3-0 kazanan Gen.G üst tura çıkarken Cloud9 turnuvadan elendi.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)