GALAKTICOS TEKRAR TCL’DE!

Dün akşam Galakticos ve Chasing Haze 07 yükselme aşaması finalinde karşı karşıya geldi ve karşılaşmayı 3-0 kazanmayı başaran Galakticos, TCL slot hakkını kazanarak Türkiye Şampiyonluk Ligi’ndeki konumunu korumayı başardı.

Chasing Haze 07 aldığı mağlubiyetin ardından kaybedenler finalinde son TCL bileti için bu akşam Beetle Juice ile karşı karşıya gelecek. Beetle Juice geçtiğimiz günlerde Looking For ORG karşısında 3-1 galip gelerek kaybedenler finaline yükselmeyi başarmıştı.

Serinin ilk maçına Chasing Haze 07 aslında fena olmayan bir başlangıç yapmıştı ama sonrasında üst koridorda Soboro’nun Renekton’unu durduramadılar ve Nocturne ile Ashe tercihlerinden istedikleri verimi elde edemediler. Serinin ilk maçını oldukça dominant bir şekilde kazanan Galakticos karşılaşmaya önde başladı.

Serinin ikinci maçına yine önde başlayan Chasing Haze olurken Camana aldığı 3 skor ile oldukça iyi durumdaydı. Alt nehir etrafında ve orta koridorda CH bir şeyler başarırken yine üst koridorda Soboro aldığı solo kill ile altın farkını kapatarak takımının moral kaynağı olmayı başardı. Erken oyunda alınan karşılıklı skorların ardından orta oyunda üstünlüğü eline almayı başaran CH oldu. Dakika 25’te Baron almayı başaran CH karşılığında rakibine 3 skor kaptırdı. Dakika 30’da Galakticos alt koridorda bulduğu karşılıksız 3 skorun ardından maça geri dönüş şansı yakaladı. Dakika 32’de rakip ormancıyı düşüren GAL, Baron’u almayı başardı. Ejder ruhunun ardından alt koridor inhibitörünü almayı başaran Galakticos dakika 37’de alt koridorda çıkan takım savaşını Gamin’in yaptığı dörtte dört ile kazanmayı başardı. Katliam’ın ardından Milica ve Carry maçı bitirmeye gitti.

Serinin üçüncü ve son maçında alt koridorda arka arkaya yapılan iki baskın ile ilk iki skoru Gamin’e kazandıran Rames takımını öne geçirmeyi başardı. Erken oyunda yapılan birkaç hatanın ardından verilen 3 skorun dışında oldukça dominant bir performans sergileyen Galakticos rakibine 10 bin altın fark atmayı başardı. Alt koridorda 3 skor bulan Galakticos sonrasında inhibitörü almayı başardı. İnhibitörün düşüşünün ardından Alamet’in yardımıyla ilk nexus kulesini düşürmeyi başaran Galakticos çıkan takım savaşını kaybedince geri çekildi. Dakika 21’de Baron güçlendirmesini alan Galakticos orta koridordan kuşatmaya başladı. Üçüncü inhibitörün açılmasının ardından ikinci nexus kulesini düşüren Galakticos çıkan son takım savaşını kazanarak maçı bitirdi. Seriyi 3-0 kazanan Galakticos galibiyete ulaşarak TCL’de yerini korumayı başardı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)