G2 ESPORTS MEVSİM FİNALLERİNDE!

LEC grup aşaması 3. gününde G2 Esports karşısına çıktığı Team BDS karşısında 2-0 galip gelmeyi başardı. Galibiyetin ardından G2 Esports adını mevsim finallerine yazdırmayı başarırken Team BDS ise son şans için kaybedenler eşleşmesinden gelecek rakibini bekliyor. 22 Temmuz’da gerçekleşecek TH vs KOI eşleşmesinin kazananı 23 Temmuz’da Team BDS ile karşılaşacak kazanan mevsim finallerine gitme hakkını elde edecek.

BDS VS G2 MAÇ ÖZETİ

Serinin ilk maçına rakip ormana yapılan baskın ile başlayan G2 için işler hiç iyi gitmedi karşılıksız 2 skor verilirken ilk kan skorunu alan isim ise Sheo oldu. Erken oyunda rakibini domine eden G2 Esports 3 bin altın öne geçmeyi başardı. Orta oyunda üstünlüğünü koruyan G2 üst koridorda alınan 3 skorun ardından dakika 22’de Baron almayı başardı. Baron güçlendirmesi ile yapılan kuşatma sırasında alt koridorda yakalanan iki oyuncuyu düşüren BDS sonrasında katliam verdi. Dakika 25’te orta koridor inhibitörünü ve bir nexus kulesini düşüren G2 alt koridor ikinci kulesini ve ejderhayı aldıktan sonra alt koridordan kuşatmaya devam etti. Adam’ı alt koridorda yakalayan G2 skorun ardından alt koridor inhibitör kulesini yıkmayı başardı. Dakika 28’de ikinci Baron öncesi çıkan takım savaşını kazanan G2 Esports maçı bitirmek için ilerledi. Serinin ilk maçını kazanan G2 seride 1-0 öne geçmeyi başardı.

Serinin ikinci maçında ilk kan skorunu kule altında almayı başaran BrokenBlade olurken karşılığında Adam’a skor verdi. Erken oyunda 15 dakikada alınan 15 skorun ardından 2 bin altın öne geçmeyi başaran G2 Esports orta oyunda çıkan takım savaşlarını kazanarak üstünlüğünü korumayı başardı. Dakika 28’de Baron için verilen takım savaşını katliam ile kazanan G2 Esports kolay bir Baron aldı. Üst koridor kuşatması sırasında çıkan takım savaşını kazanan G2 Esports, Caps’in yaptığı 5’te 5’in ardından ikinci maçı bitirdi. Seriyi 2-0 kazanan G2 Esports, LEC yaz mevsimi finallerine adını yazdırdı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)