EXCEL, LEC MEVSİM FİNALLERİNE ADINI YAZDIRMAYI BAŞARDI!

LEC grup aşaması 3. gününde Excel karşısına çıktığı SK Gaming’i 2-1 mağlup etmeyi başararak adını yaz mevsimi finallerine yazdırmayı başaran ilk takım oldu. SK Gaming ise aldığı mağlubiyetin ardından kaybedenler eşleşmesinin kazananı ile eşleşecek. 22 Temmuz’da MAD Lions ve Fnatic arasında oynanacak karşılaşmanın galibi, 23 Temmuz’da mevsim finallerine giden bileti kazanmak için SK Gaming karşısına çıkacak.

XL VS SK MAÇ ÖZETİ

Serinin ilk maçında erken oyunda rakip ormana giren Markoon yakalanınca ilk kan skorunu Peach’e kaptırdı. Alınan ilk kan skorunun ardından alınan karşılıklı skorlarla maça skorlarda eşitlik ile 2-2 hızlı bir başlangıç yapıldı. Oldukça kanlı geçen oyunda 15 dakika’da toplam 17 skor alındı. Erken oyuna kıyasla daha sakin geçen orta oyunda karşılıklı kuleler alındı altında herhangi bir üstünlük kurulamamıştı. Dakika 20’de Baron’a başlayan SK Gaming karşılığında 3 skor verdi. Baron güçlendirmesi ile alt koridor inhibitörünü almayı başaran SK Gaming dakika 26’da orta koridorda gerçekleşen takım savaşını kaybetti. Excel için bu savaş kolay bir Baron ile sonuçlandı. Baron güçlendirmesi ile 6 bin altın öne geçmeyi başaran XL ejder ruhunu aldıktan sonra üst ve orta koridor inhibitörlerini açmayı başardı. Dakika 34’te rakip ormanda Markoon ve Sertuss’u düşürmeyi başaran XL maçı bitirmek için ilerledi ve serinin ilk maçını Excel kazandı.

Serinin ikinci maçında Markoon’un üst koridora attığı baskın ile ilk kan skorunu alan isim Irrelevant oldu. Erken oyunu yaklaşık 3 bin altın önde tamamlayan SK Gaming olurken oldukça sakin geçen bir oyun izledik. Dakika 23’te Baron’a başlayan XL çıkan takım savaşını kaybedince Baron’u alan SK oldu. XL’i cezalandırmayı başaran SK rakip orta koridor inhibitörünü açmayı başardı. Sonrasında çıkan takım savaşını Sertuss’un harika oyunuyla kazanan SK maçı bitirmek için ilerledi 28 dakikanın sonunda serinin ikinci maçını kazanan SK Gaming seride durumu eşitlemeyi başardı.

Serinin üçüncü ve son maçında Markoon’un alt koridora yaptığı baskın ile ilk kan skorunu alan Exakick oldu. Erken oyunda XL’in hatalarını iyi değerlendiren SK öne geçmeyi başardı. Orta oyunda öne geçmeyi başaran XL üç ve dördüncü ejderhayı hanesine yazdırdı. Dakika 30’da Baron’u ve karşılıksız 3 skoru bulmayı başaran XL 6 bin altın öne geçmişti. Baron güçlendirmesi ile kuşatma yapan XL alt koridorda bulduğu 3 skorun ardından maçı bitirerek serinin son maçını kazandı. Seriyi 2-1 kazanan Excel adını mevsim finallerine yazdırmayı başardı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)