ESL PRO LEAGUE SEZON 16 ÇEYREK FİNAL 2. GÜN KAŞILAŞMALARI TAMAMLANDI.

Çeyrek final ikinci gününde oynanılan karşılaşmalar şu şekildeydi:
Team Vitality vs Outsiders
G2 vs NAVI

VITALITY 2-0 OUTSIDERS KARŞISINDA KAZANDI.

Günün ilk maçına Outsiders’ın seçtiği Mirage ile başlandı. İlk haritada başlar başlamaz 7 round arka arkaya almayı başaran Team Vitality oldu. İlk yarıyı 10:5 önde kapatan Vitality ikinci yarıda biraz zorlansada maçı 16:13 kazanan takım oldu.

İkinci harita Vitality’nin seçtiği Dust 2 oldu. Maçın ilk yarısında yine arka arkaya 5 round kazanan Vitality serisini devam ettirmeyi başaramasa da 9:6 kapatmayı başardı. İkinci yarıya 5 round arka arkaya kazanarak başlayan Outsiders maça geri dönüş sağlamayı başarsa da uzatmalara giden maçta Vitality kazanan takım oldu. Outsiders turnuvadan elenen, Vitality ise yarı final biletini kapan takım oldu.

G2 2-1 NAVI KARŞISINDA KAZANDI

Serinin ilk haritası Navi’nin seçtiği Dust 2 oldu. İlk yarıyı 9:6 önde kapatan G2 ikinci yarıda s1mple’ın sırtladığı Navi maçı 16:13 kazanmayı başardı.

İkinci harita G2’nun seçtiği İnferno’da oynandı. İlk yarıya 3 round alarak başlayan G2 9:6 kapatmayı başardı. İkinci yarıda G2 neredeyse round vermiyordu. Maçı 16:9 gibi beklenmeyen bir şekilde G2 kazandı.

Serinin son haritası olan Mirage’de işler Navi için iyi başladı ilk 3 roundu alan Navi’yi durduran G2 arka arkaya aldıkları 8 round ile iki round daha verdikten sonra 2 round daha kazanarak ilk yarıyı 10:5 önde kapatmayı başardı. İkinci yarıda T-side geçen G2 ilk 3 roundu alamasada arka arkaya 5 round kazandı ve maçın ikinci yarısını 16:9 kazanan G2 oldu.

Maçın favorisi Navi’yken G2 takım olarak iyi performansıyla herkesi şaşırtmayı başardı. Özellikle ilk harita sonrası Navi’nin kazanması beklenirken arka arkaya alınan roundlar işleri tersine çevirdi.

Günün sonunda VIT ve G2 aldıkları galibiyetler ile yarı finale çıkan takımlar olurken, Navi ve Outsiders çeyrek finalde elendi.
Bugün oynanılacak yarı final karşılaşmaları ile iki finalist belirlenecek. Karşılaşmalar ise şu şekilde:
Team Liquid vs Cloud9 (16:30)
Team Vitality vs G2 Esports (20:30)

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)