EMEA MASTERS FINAL KARŞILAŞMASI ÖZETİ

Serinin birinci maçında orta koridora atılan ikili baskın ile birlikte ilk kanı alan oyuncu Elramir oldu. Erken oyunu Parus’un iyi oynadığı Blitzcrank performansı ile önde tamamlayan temsilcimiz yaklaşık 4 bin altın öne geçmeyi başardı. Dakika 25’de orta koridorda gerçekleşen takım savaşını kazanarak geri dönüş şansı yakalayan USE sonrasında Baron almayı başardı. Dakika 30 itibariyle geç oyuna girdiğimiz maçta artık Venour’un K’sante’si durdurulamaz bir hale gelmişti. Dakika 32’de IW ejder ruhunu almayı başardı ama karşılığında ormancımızı kaybedince USE kolay bir Baron aldı. Geç oyunda daha güçlü takım kompozisyonuna sahip olan USE ilk maçı kazanmayı başardı.

Serinin ikinci maçında Peach alt koridora atılan erken baskın ile ilk kan skorunu aldı. Erken oyunda attığı baskınlar ile baskısını sürdüren Peach takımını yaklaşık 4 bin altın öne geçirmeyi başardı. Dakika 20’ye girdiğimizde alt koridorda katliam yapan USE altın farkını 9 bine çıkarmayı başardı. Dakika 26’da orta koridorda takım savaşını kazanan USE kolay bir Baron aldı. Orta koridor inhibitörünü aldıktan sonra ejder ruhunu alan USE alt koridordan kuşatmaya başladı. Kuşatma sırasında Destroy’u yakalayan USE düşürmeyi başardı ve sayı avantajıyla başlattığı takım savaşının ardından maçı bitirmeyi başardı.

Serinin üçüncü maçında IW seçim yasaklama ekranında oyuncuların rahat hissettiği şampiyonları tercih ederek tüm kozlarını oynadı adeta erken oyunda Parus, BAO ve Elramir’in gösterdiği ekstra iyi performansla öne geçmeyi başaran temsilcimiz orta oyunda verdiği birkaç skor ile birlikte yürekleri ağza getirdi. Dakika 21’de hızlı bir Baron alan IW sonrasında Elramir’in attığı çarp ile kendilerinin ve oyunun üçüncü ejderini çalmayı başardı. Ejder sonrası gerçekleşen takım savaşını BAO’nun harika oyunuyla kazanan temsilcimiz dakika 26’da ejder ruhunu aldıktan sonra başlattığı takım savaşını kazanınca maçı bitirmeye gitti. Serinin üçüncü ve kendilerinin ilk maçını kazanmayı başardı.

Serinin dördüncü maçında dakika 8’de orta koridora atılan ikili baskın ile Kofte ilk kan skorunu almayı başardı. Erken oyunda takım olarak iyi oynayan temsilcimiz alınan skorlar ile yaklaşık 5 bin altın öne geçmeyi başardı. Orta oyunda arka arkaya takım savaşlarını kazanan ve skorları alan IW altın farkını 8 bine çıkarmayı başardı. Dakika 26’da hızlı bir Baron alan IW sonrasında çıkan takım savaşını yaptığı katliam ile kazanarak maçı bitirmeye gitti. Serinin dördüncü maçını kazanan IW seriyi beşinci maça götürmeyi başardı.

Serinin beşinci ve son maçında dakika 4’de üst koridorda kule altında aldığı solo skor ile ilk kan skorunu alan Destroy oldu. Eşit geçti diyebileceğimiz erken oyunun ardından IW rakibinin yalnızca bin altın önündeydi. Dakika 22’de üst nehirde başlayan takım savaşını kazanan USE oldu ama IW rakip ormancıyı düşürmeyi başarınca Baron’u alamadılar. Dakika 26’ya girdiğimizde ejdere başlayan USE’nin elinden ejderi çalan Elramir takımına ejder ruhunu kazandırdı sonrasında katliam yaparak takım savaşını kazanan IW kolay bir Baron aldı. Alt koridordan Baron güçlendirmesi ile yapılan kuşatma sırasında çıkan takım savaşını yine BAO’nun harika performansıyla kazanan IW katliamın ardından maçı bitirdi. Serinin beşinci maçını kazanan Denizbank İstanbul Wildcats EMEA Masters şampiyonu oldu!

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)