EMEA MASTERS 2024 FORMATI

28 takımın kıyasıya mücadele edeceği 2 hafta sürecek EMEA Masters için sayılı günler kaldı. 2024 yılıyla birlikte bizi bekleyen turnuva formatına ve daha fazlasına birlikte göz atalım.

Bahar Mevsimi Formatı

  • Play-in: 16 takım, dörderli dört gruba ayrılmıştır. Tek maçlık seriler, ikili round-robin formatı. Her gruptaki ilk iki takım Knock-out’lara yükselir.
  • Play-in (Knock-out): 8 takım üç maçlık serilerde karşılaşacak. İlk dörde giren takımlar Grup Aşamasına geçer.
  • Grup Aşaması: 16 takım, dörderli dört gruba ayrılır. Tek maçlık seriler, çift turlu robin formatı. Her gruptan ilk ikiye giren takımlar Playofflara yükselir.
  • Playofflar: 8 takım beş maçlık seriler, tek elemeli bir grupta mücadele edecektir.

Yaz Mevsimi Formatı

Yaz Mevsimi formatı üç aşamadan oluşmakta: Son Şans Elemeleri (LCQ), Grup Aşaması ve Playofflar. Ayrıca turnuva boyunca toplam 37 farklı takımın mücadele edecek.

Son Şans Elemeleri
LCQ, bölge başına bir ila üç takımın yarışacağı Grup Aşaması bileti için 24 takımın mücadele edeceği bir aşama olacak. Önümüzdeki aylarda 2024 EMEA Masters Yaz Mevsimi için açılış aşaması hakkında daha fazla bilgi verilecek.

Grup Aşaması
Grup Aşaması 16 takımdan oluşacak ve takımların 13’ü her bir ERL Yaz Finalinin galibi olarak otomatik olarak katılmaya hak kazanacak. Geriye kalan üç takım ise LCQ aracılığıyla katılmaya hak kazanacak. Dört takımdan oluşan dört grup, bo3 GSL formatında zafer için mücadele edecek. Takımlar kendi gruplarına bir kura çekimi ile atanacak. GSL’nin hızlı bir açıklaması için, iki kez kazanırsanız, bir sonraki aşamaya geçersiniz. Takımların gruplarından yükselmek için toplam üç şansı olacak. Dört grubun her birinden en iyi iki takım daha sonra Playofflara yükselecek.

Playofflar
Playofflarda turnuvanın en iyi sekiz takımı kupa için dişe diş mücadele edecek. Format çift elemeli olacak ve Grup Aşamasından ilk sırayı alan takımlar bir üst gruba, ikinci sırayı alan takımlar ise bir alt gruba yükselecek. Her ikisi de bo5 olan Alt Grup Finalleri ve Büyük Finaller dışında tüm maçlar bo3 olacak ve takımların kupa için birbirleriyle mücadele etmelerine olanak tanıyacak!

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)