DENİZBANK ISTANBUL WILDCATS KMF 2023 ŞAMPİYONU OLDU!

Türkiye Şampiyonluk Ligi (TCL) Kış Mevsimi Finalinde Denizbank Istanbul Wildcats ve FUT Esports karşı karşıya geldi. Yarı final karşılaşmasında Papara SuperMassive karşısında alınan 3-0 net bir galibiyet alan Istanbul Wildcats ikinci turda 3-2 kaybettiği rakibi FUT Esports karşısına çıktı.

Son 3 KMF finalisti olan Denizbank Istanbul Wildcats 2021 ve 2022 sezonunda olduğu gibi 2023 sezonunda da şampiyon olmayı başardı.

Serinin ilk maçında alt koridorda alınan ilk kan ile başlayan IW aslında olacakların haberini vermişti. Erken oyunda 3/0/1 skorluk bir performans gösteren BAO ve Köfte’nin iyi performansıyla dakika 18’de katliam yapmayı başardı. Kısa süren ilk maçta 24. dakikada alınan galibiyet Denizbank Istanbul Wildcats için kolay oldu.

Serinin ikinci maçında FUT Esports üst koridor odaklı oynamaya karar verdi. Aslında istediğini alan FUT ilk baskın ile beraber iki skor almayı başardı.

Mojito’nun iyi performansıyla erken oyunu önde tamamlayan FUT Esports üst koridorda kazanırken alt koridordan kaybetmeye devam etti. FUT altında öndeydi ama bu kaynağın büyük bir kısmı Viego’nun elindeydi. Dakika 20’de orta koridorda kazanılan takım savaşıyla oyuna geri dönen IW dakika 25’de bir takım savaşı daha kazanınca kolay bir Baron aldı. Alt koridorda son takım savaşını kazanan Istanbul Wildcats ikinci maçı kazanmayı başardı.

Serinin üçüncü maçında Destroy’dan üst koridor Ryze tercihi gördük. İlk iki maçta olduğu gibi yine alt koridorda rakibine üstünlük kuran IW bu kez Elramir’in yardımıyla bunu başardı. Erken oyunu önde kapatan IW dakika 18’de orta koridorda verdiği 4 skor ile rakibine geri dönüş şansı verdi.

Oyunun dördüncü ejderinde gerçekleşen takım savaşı maçın kırılma noktası oldu. Ejder ile birlikte 4 skor alan IW sonrasında kolay bir Baron aldı.

Üst koridor kuşatması sırasında çıkan takım savaşını Elramir’in yaptığı Dörtte Dört ile kazanan Denizbank Istanbul Wildcats maçı bitirdi. Aldığı 3 galibiyet ile KMF 2023 Şampiyonu oldu.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)