COUNTER STRIKE 2 GELİYOR

Counter Strike 2 geçtiğimiz günlerde resmen duyuruldu. Duyuru Counter Strike twitter hesabında paylaşıldı. Paylaşımda “Bugün Counter-Strike 2’yi duyurmaktan heyecan duyuyoruz. Counter-Strike 2, CS deneyiminin her sistemine, her içeriğine ve her parçasına yönelik bir revizyondur.” ifadelerine yer verildi.

Valve yeni Counter Strike oyunu hakkında Twitter üzerinden duyuru yaparken oyuna eklenen yeni özellikler için ise YouTube üzerinden üç farklı video yayınladı.

Counter Strike 2’de ilk olarak altı çizilen noktalar ise tick rate, sis bombaları ve haritalar oluyor. Oyun şirketi, Counter Strike 2’de tick rate sorununu çözeceklerini ifade ederken, sis bombaları konusunda da önemli adımlar atılıyor. Belki de oyundaki en önemli değişken olan haritaların da her yönden geliştirildiği belirtiliyor.

TEST SÜRECİ BAŞLADI

Valve yaptığı açıklama ile birlikte Counter Strike 2 için limitli test sürümünün bugünden itibaren başladığını açıkladı. Şirket test sürümüne seçilecek oyuncuları ise resmi sunucularındaki son oynama süresi, güven faktörü ve Steam hesabının durumu başta olmak üzere Counter-Strike 2 geliştirme ekibi tarafından önemli görülen bir dizi faktöre göre seçileceğini açıkladı.

Bu süreçte Counter Strike 2 Limited Test sürümünde oynamaya hak kazanan oyunculara CS:GO üzerinden bir bildirim geleceği ifade ediliyor. Bildirimi aldıktan sonra oyunu indiren kullanıcılar CS:GO’ya girdikten sonra Limited Test kısmını seçerek oyunu henüz çıkmadan deneyimleyebilecek.

Test süreciyle ilgili hemen hemen bütün sorularınızın yanıtına buradan ulaşabilirsiniz.

VALVE’IN YOUTUBE PAYLAŞIMLARI

CS 2 ile birlikte sis bombaları artık 3B nesneler oluşturuyor. Sizi bilmem ama bu değişiklik benim inanılmaz hoşuma gitti. Artık sis bombası ile yapabileceklerinizin çeşitliliği artmakla kalmadı sis bombasına karşı çeşitli oyun planları geliştirilebilir.

CS 2 ile birlikte bazı haritaların görselleri yenilendi ama oynanışa etkisinde pek bir değişiklik olmadı.
Bazı haritalarda RTX teknolojisinin getirdiği görsel yenilenmeye benzer özellikler getirildi diyebiliriz kısaca.
Oldukça eski olan bazı haritalar ise tepeden tırnağa gözden geçirilerek yeniden tasarlandı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)