CLOUD9 VE MAD LIONS WORLDS 2023’E VEDA ETTİ.

Dünya Şampiyonası İsviçre Usulü Aşaması 6. gününde oynanan ilk karşılaşma Cloud9 ve Fnatic arasında gerçekleşirken günün ikinci karşılaşması MAD Lions ve Weibo Gaming arasında oynandı. Fnatic rakibini 2-1 geçmeyi başarırken Weibo Gaming 2-0 temiz bir galibiyet aldı. Cloud9 ve MAD Lions aldıkları mağlubiyetlerin ardından turnuvaya veda eden takımlar oldu.

Cloud9 vs Fnatic serisinin ilk maçında erken oyunda ipleri eline alan C9 maçı önde götürdü ve oyunun son aşamasında maçı kapatmakta zorlansada maçı kazanarak seriye önde başlamayı başardı. Serinin ikinci maçında ilk maçta gerçekleşenin tersine haritanın üst tarafında kazanmayı başaran Fnatic ikinci maçı kazanarak seride durumu eşitlemeyi başardı. Serinin üçüncü ve son maçında Cloud9 erken oyuna aslında iyi bir başlangıç yapmıştı ama erken oyunun sonlarında yapılan hatalar ile beklenen kartopu etkisini yapamadı. Dakika 19’da hem ejderhayı hem de takım savaşını kaybeden Cloud9 için felaket senaryosu gerçekleşti. Orta oyunda üstünlüğü eline alan Fnatic, kadim ejderi aldıktan sonra maçı bitirerek galibiyete ulaştı.

MAD Lions ve Weibo Gaming’in karşı karşıya geldiği günün ikinci serisinin ilk maçında Alistar tercihinden istediği verimi alamayan MAD alt koridor üstünlüğünü rakibine kaptırdı. Orta koridorda bir şekilde kazanan MAD alt koridorda kaybettiklerinin telafisini yapamadı. Karşılıklı skorların alındığı eşit mücadelenin ardından geç oyunda kompozisyon farkından dolayı Aatrox’u düşürmeyi başaracak yeterli hasarı bulamayan MAD takım savaşlarını kaybederken, Weibo Gaming serinin ilk maçını kazanmayı başardı. Serinin ikinci ve son maçında erken oyunda karşılıklı skorların alındığı eşit bir mücadele izledik. İkinci alameti ve savaşı kazanan WBG üstünlüğü eline almayı başardı. Orta ve geç oyunda takım savaşı kaybetmeyen Weibo Gaming kolay bir galibiyet aldı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)