CHASING HAZE 07, TÜRKİYE ŞAMPİYONLUK LİGİ’NDE!

Dün akşam saatlerinde oynanan karşılaşmanın ardından Chasing Haze 07, Beetle Juice karşısında 3-2 kazanarak Türkiye Şampiyonluk Ligi’ne yükselmeyi başardı!

Türkiye Şampiyonluk Ligi’ne katılım hakkı kazanmayı başaran takımlar Galakticos ve Chasing Haze 07 oldu. Böylelikle Always With Honor’un ardından TCL’e yükselmeyi başaran diğer takım Chasing Haze 07 olurken Galakticos yerini korumayı başardı.

KARŞILAŞMA ÖZETİ

Serinin ilk maçında Gravepast alt koridorda Vayne tercihinde bulunurken Meshade ise Kog’Maw tercihini yaptı. İlk kan skorunu Gravepast alırken skoru veren isim Meshade oldu. Eşit geçen erken oyunun ardından dakika 19’da orta koridorda gerçekleşen takım savaşını Rythrod’un yaptığı dörtte dört ile kazanan Beetle Juice yaklaşık 4 bin altın öne geçmeyi başardı. Sonrasında kolay bir Baron güçlendirmesini ve 3 skoru bulmayı başaran BJ üstünlüğü tamamen eline aldı. Dördüncü ejder için gerçekleşen takım savaşını kazanan BJ rakibinin ejder ruhunu almasını engellemeyi başardı. Dakika 28’de ikinci kez Baron güçlendirmesini alan BJ sonrasında bulduğu 4 skorun ardından orta ve üst koridor inhibitörlerini düşürmeyi başardı. Baron güçlendirmesi ile alt koridor inhibitörünü alan Beetle Juice son takım savaşını kazanarak maçı bitirdi.

Serinin ikinci maçında wonka ormanda Rek’sai tercihinde bulundu. Alt koridorda 2. seviyeye önce ulaşan CH alt koridor ikilisi avantajını kullanarak ilk kanı dökmeyi başardı ilk kan skorunu Mxe alırken skoru veren isim Gravepast oldu. Erken oyunda neredeyse eşit geçen oyunda CH’nin yaklaşık bin altın üstünlüğü vardı. Üçüncü ejderha için gerçekleşen takım savaşında CH’in iki oyuncusu önde yakalanınca ejderi ve 2 skoru alan BJ oldu. Dakika 26’da Baron için gerçekleşen takım savaşını kazanan CH 4 skorun ardından kolay bir Baron aldı. Üst koridordan kuşatma yapan CH inhibitör kulesini düşürmeyi başardıktan sonra çıkan takım savaşını kazandı ve inhibitörü aldı sonrasında maçı bitirmeye giden Chasing Haze 07 seride ilk galibiyetini almayı başardı.

Serinin üçüncü maçında dakika 4’te rakip ormanda yakaladığı orta koridor ve ormancıyı düşürmeyi başaran wonka takımını öne geçirmeyi başardı. Dakika 13’te Chasing Haze oyuncuları arka arkaya yakalanıp düşünce Beetle Juice erken oyunu yaklaşık 2 bin altın önde kapattı. Dakika 21’de kolay bir Baron alan BJ karşılığında iki kulesini verdi. Alt koridor inhibitörünü alan BJ tüm dış kuleleri almayı başardı. Dakika 28’de ikinci kez Baron güçlendirmesini alan BJ orta koridordan yaptığı kuşatma sırasında bulduğu skorların ardından maçı bitirmeye gitti. Beetle Juice aldığı galibiyet ile seride bir kez daha öne geçmeyi başardı.

Serinin dördüncü maçında Gravepast, Kalista tercihinde bulunurken Meshade ise Vayne tercihinde bulundu. İlk Alamet için gerçekleşen savaşta ilk kan skorunu alan Gravepast olurken skoru veren isim Mxe oldu. Takım savaşından üstün çıkan CH sonrasında Alameti almayı başardı. Üst koridorda öne geçen CH erken oyunu yaklaşık 3 bin altın önde kapattı. Serinin geneli boyunca olduğu gibi ilk 3 ejderhayı almayı başaran BJ dördüncü ejderhayı rakibine kaptırdı. Kıran kırana geçen maçta dakika 32’de Baron güçlendirmesini alan BJ karşılığında bir skor verdi. Taliyah’ın ultisini iyi kullanan CH takımının üçüncü ejderini almayı başardı. Dakika 38’de orta koridorda başlattığı takım savaşını kazanan CH kolay bir Baron aldı. Maçta yedinci ejderhayı alan CH kimya ruhunun sahibi oldu. Baron güçlendirmesi ile kuşatma yapan CH orta ve üst koridor inhibitörlerini aldıktan sonra çıkan takım savaşını kazanarak maçı bitirdi. Seride durumu bir kez daha eşitlemeyi başaran Chasing Haze 07 seriyi beşinci maça götürmeyi başardı.

Serinin beşinci ve son maçında dakika 7’de rakip ormana giren Bayonetta ilk kan skorunu monkaS’a kaptırdı geri dönüş skorunu ise Mxe aldı. İlk vadinin alametini alan BJ karşılığında 2 skor verdi. İkinci ejderhayı alan ve sonrasında 3 skoru bulan Chasing Haze 07 altında öne geçmeyi başardı. Erken oyunun sonunda 5/0/3 skora sahip Meshade oldukça iyi durumdaydı. Baron için gerçekleşen savaşların sonunda kazanan CH oldu 2 skorun ardından Baron güçlendirmesinin sahibi oldu. Dakika 31’de ejder ruhunu alan Chasin Haze orta koridordan kuşatmaya başladı. Kuşatma sırasında Mxe’nin başlattığı takım savaşını kazanan Chasing Haze 07 karşılıksız 4 skorun ardından alt koridor inhibitörünü alıp maçı bitirmeye gitti. Seriyi 3-2 kazanan Chasing Haze 07, Türkiye Şampiyonluk Ligi’ne katılma hakkı kazanmış oldu.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)