BILIBILI GAMING NAMAĞLUP ŞEKİLDE YOLUNA DEVAM EDİYOR!

Bilibili Gaming MSI 2023 ön eleme aşamasından itibaren oynadığı serileri kazanmaya devam ediyor. BLG ön eleme aşamasında LCS ikincisi Golden Guardians karşısında oynadığı seride 1 maç kaybetmişti. Dün yine Kuzey Amerika Ligi LCS takımlarından Cloud9 karşısına çıkan Çin temsilcisi LCS birincisi karşısında 3-0 kazanarak geçmeyi başardı. BLG ikinci tura yükselmeyi başarırken Cloud9 turnuvaya kaybedenler grubundan devam edecek.

MAÇ ÖZETİ

Serinin ilk maçına alt koridorda alınan ilk kan skoru ile başlayan BLG sonrasında ilk ejder savaşını kaybetmesiyle üstünlüğü rakibine kaptırdı. Üst koridorda açtığı minyon farkı ve orta oyunda aldığı skorlar ile Bin durdurulamaz bir hale geldi. Taliyah ultilerini etkili kullanan BLG orta koridordan iki kule almayı başardı. Bin’in ipini çektiği takım savaşlarını kazanan BLG ejder ruhunu almayı başardı. Üst koridorda Yagao’yu yakalayıp düşüren C9 sonrasında çıkan takım savaşını kaybetti. Takım savaşını 4v5 kazanan BLG kolay bir Baron aldı. Orta koridordan kuşatma yapan BLG çıkan takım savaşını kazanarak serinin ilk maçını kazanmış oldu.

Serinin ikinci maçında alt koridor odaklı bir erken oyun izledik. Başarılı olan baskınlar ve alınan kule altı skorlar ile öne geçmeyi başaran takım Cloud9 oldu. İlk maçta olduğu gibi erken oyunda skorları alan takım C9 olmasına rağmen altında önde olan BLG oldu. Orta oyunda altın farkını 2 bin civarına düşüren Cloud9 alınan Yagao skoru sonrası Baron kararı aldı. Baron’u çalmayı başaran XUN sayesinde maçta hakimiyeti eline alan BLG yapılan birkaç hata ve verilen skorların ardından Bin’in harika ultisi ile başlattığı takım savaşını kazanarak işleri yoluna koydu. Orta koridorda çıkan takım savaşını kazanan BLG maçı bitirmeye gitti.

Serinin üçüncü maçında ilk kanı alan oyuncu Bin olurken geri dönüş skorunu Blaber aldı. Eşit geçen mücadelede ejder öncesi takım savaşını kazanan C9 ejderi almayı ve yaklaşık 600 altın öne geçmeyi başardı. Erken oyunun sonunda üçüncü ejderi ve takım savaşını kazanan BLG öne geçmeyi başardı. Dakika 22’de Baron alan BLG karşılığında çıkan takım savaşı ile rakibine katliam verdi. İkinci defa Baron almayı başaran BLG olurken karşılığında üçüncü ejderini alan C9 iki skor verdi. Üst koridorda çıkan takım savaşını kazanan BLG maça kapatmak için hazırdı. Arka arkaya alınan skorların ardından maçı kazanan BLG aldığı galibiyet ile ikinci tura çıkmayı başardı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)