BILIBILI GAMING MSI 2023’ÜN KARA ATI MI?

MSI 2023 kaybedenler grubu 3. tur karşılaşmasında Gen.G ve Bilibili Gaming karşı karşıya geldi. Karşılaşmada Gen.G’yi 3-0 mağlup etmeyi başaran Bilibili Gaming adını kaybedenler finaline yazdırmayı başardı. Gen.G aldığı mağlubiyet sonrası turnuvaya veda etti.

Turnuvanın favori takımlarından birisi olan Kore birincisi Gen.G’nin karşılaşmayı kazanması beklenirken sürpriz bir şekilde kazanan Çin ikincisi Bilibili Gaming herkesi şaşırtmayı başardı.

KARŞILAŞMA ÖZETİ

Serinin ilk maçında BLG erken oyunda aldığı skorlar ile üstünlüğü eline almıştı. Dakika 26’da Baron almayı başaran BLG sonrasında gerçekleşen takım savaşını kazanarak karşılıksız alınan 4 skorun ardından orta koridordan ilerleyerek maçı bitirdi. Serinin ilk maçını Bilibili Gaming kazandı.

Serinin ikinci maçında erken oyunda eşit bir mücadele izledik. Orta oyunda başarılı takım savaşları yapan Gen.G üstünlüğü eline alan takım oldu. Dakika 26’da orta koridorda yapılan hatalı oyun sonucu önde kalan Peanut ve Peyz düştükten sonra takım savaşını kazanan BLG Baron’u almasıyla birlikte maçta üstünlüğü eline aldı. Elk’in yaptığı dörtte dört ile birlikte dakika 37’de takım savaşını kazanan BLG katliamın ardından kalan 2 üyesiyle Baron aldı. Dakika 41’de maçın 7. ejderhasını alarak ejder ruhunu alan BLG sonrasında çıkan takım savaşında katliam yaptı. Katliamın ardından maçı bitirmeye giden BLG serinin ikinci maçını kazanmayı başardı.

Serinin üçüncü ve son maçında erken oyunun sonunda gerçekleşen takım savaşını kazanan BLG üstünlüğü eline almayı başardı. Orta oyunda Gen.G’nin hatalarını değerlendiren BLG üst koridorda bir takım savaşı daha kazandı Elk’in dörtte dört yaptığı savaşın ardından altın farkı 5 bin civarına çıkmıştı. BLG orta oyunda verilen birkaç skorun ardından dakika 23’te orta koridorda gerçekleşen takım savaşını kazanmayı başardı. Doran’ı önde yakalayan BLG kolay bir Baron alırken karşılığında ejderhayı verdi. Rakip ormanda Xun yakalanıp düştükten sonra 4 kişilik bir kuşatma yapan BLG orta koridor inhibitörünü ve üst koridor inhibitör kulesini yıkmayı başardı. Dakika 30’da ejder ruhunu alan BLG sonrasında Baron önünde alınan birkaç skorun ardından Baron’u almayı başardı. Baron güçlendirmesi ile alt koridordan yapılan kuşatma sırasında çıkan takım savaşını kazanan BLG serinin üçüncü maçını kazanmış oldu.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)