2023 TCL YAZ MEVSİMİ ŞAMPİYONU DENİZBANK İSTANBUL WILDCATS!

Türkiye Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi Finali’nde Denizbank İstanbul Wildcats ve NASR Esports karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı 3-1 kazanan Denizbank İstanbul Wildcats 2023 Yaz Mevsimi Şampiyonu oldu!

Yaz Mevsimi lig aşamasını liderlik ile tamamlayan Denizbank İstanbul Wildcats mevsimi şampiyonluk ile tamamlayarak taçlandırdı. Bu şampiyonluk ile birlikte arka arkaya dördüncü kez şampiyon olmayı başardı.

IW vs NSR KARŞILAŞMA ÖZETİ

Serinin ilk maçında ilk alamet için gerçekleşen savaşa kadar kan dökülmedi. İlk kan skorunu Typhoon alırken skoru veren isim Ferret olunca alametin gözünü alan takım NASR Esports oldu. Erken oyunda NSR oyuna iyi başlayan taraf oldu ama orta oyuna girdiğimizde IW maçı eşit götürmeyi başardı. Dakika 20’de üst koridorda kazanılan bir takım savaşı ile IW maçta öne geçmiş kolay bir Baron güçlendirmesi elde etmişti. Orta oyun boyunca arka arkaya yapılan takım savaşlarının ve alınan karşılıklı skorların ardından dakika 30’da Baron güçlendirmesini NASR Esports almayı başardı.

Dakika 33’te alt koridoru kuşatan NSR çıkan takım savaşını kaybetti. Dakika 36’da orta koridorda gerçekleşen takım savaşının ardından yaklaşık 2 dakika sonra bir savaş daha kaybeden NSR rakibine Baron güçlendirmesini kaptırdı. Baron’a karşılık orta koridor inhibitörünü yıkan NASR Esports, Denizbank İstanbul Wildcats’in kuşatmasını durdurmayı başaramadı orta ve alt koridor inhibitörlerini alan IW sonrasında takım savaşını kazanarak maçı bitirdi. Serinin ilk maçını kazanan Denizbank İstanbul Wildcats oldu.

Serinin ikinci maçında erken alt koridor baskını ile ilk kan skorunu alan Typhoon olurken skoru veren isim Parus oldu. Erken oyunda alınan karşılıklı skorların ardından yaklaşık bin altın önde kapatan NASR Esports oldu. Orta oyunda IW altın farkını kapatmayı başardı ama dakika 23’te yakalanan Ferret skorunu alan NSR kolay bir Baron aldı.

Dakika 29’da Ejderha’yı alan IW nehir üzerinde çıkan takım savaşını kaybedince NSR ikinci kez Baron almayı başardı. Baron güçlendirmesi ile orta koridor inhibitörünü yıkan NSR sonrasında takım savaşını kaybedince Baron avantajını kaybetti. Dakika 35’te Ejderha’yı tek başına alan Destroy’u yakalayan NSR alt koridordan yaptığı kuşatma ile ikinci inhibitörü açtı. Uzun süren kovalamaca ve savaşların ardından serinin ikinci maçını kazanan NASR Esports durumu eşitlemeyi başardı.

Serinin üçüncü maçında rakip ormancıyı yakalayan Kofte ilk kan skorunu almayı başardı. Dakika 12’de rakip alt ormanda başlayan takım savaşını kazanan ve katliam yapan IW ardından orta koridorda bulduğu skorlar ile birlikte erken oyunu yaklaşık 6 bin altın önde kapatmayı başardı. Dakika 17’de üst koridorda gerçekleşen takım savaşını kazanan IW bir alamet ile 3 kule almayı başardı.

Dakika 20’ye geldiğinde alt koridorda yapılan kuşatma sırasında alınan skorlar ile beraber altın farkı 11 bin civarına çıktı. Dakika 22’de Baron güçlendirmesini ve ardından karşılıksız 4 skoru alan IW üç inhibitörü açtıktan sonra son bir takım savaşını kazanarak maçı bitirmeye gitti. Serinin üçüncü maçını kazanan Denizbank İstanbul Wildcats bir kez daha öne geçerek şampiyonluğa bir galibiyet uzaktaydı.

Serinin dördüncü ve son maçında Ferret’ın erken üst koridor baskını ile ilk kan skorunu bulan oyuncu Destroy oldu. Ferret’ın erken oyunda etkili oyunuyla erken oyunu önde tamamlayan IW olurken orta oyunda altın farkı biraz daha açıldı. Dakika 21’de Baron güçlendirmesini alan IW karşılığında 4 skor verdi. Scorth’un bulduğu birkaç skorun ardından maçı sonraki Baron’a kadar soğutmayı başaran NSR Esports dakika 32’de Baron güçlendirmesini alan IW ile takım savaşını başlattı.

Takım savaşını BAO’nun yaptığı Dörtte Dört ile kazanan IW üst koridor inhibitörünü açtı. Baron güçlendirmesi ile orta koridorda yapılan kuşatma sırasında çıkan takım savaşını kazanan Denizbank İstanbul Wildcats katliamın ardından maçı bitirmeye gitti. Serinin dördüncü maçını kazanan IW, NASR Esports’u 3-1 mağlup etmeyi başararak TCL Yaz Mevsimi Şampiyonu oldu!

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)