2023 EM YAZ MEVSİMİ ŞAMPİYONU KARMINE CORP!

Dün akşam Fransa’nın Montpellier kentinde gerçekleşen EMEA Masters Final karşılaşmasında Karmine Corp ve Movistar Riders karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı 3-2 kazanan Karmine Corp Yaz Mevsimi şampiyonu olmayı başardı! Movistar Riders turnuvayı ikinci tamamladı.

KARŞILAŞMA ÖZETİ

Serinin ilk maçında Karmine Corp alt koridor Yasuo / Senna tercihi ile sürpriz bir seçim yaptı. Erken dakikalarda alt koridora yapılan baskın ile birlikte ilk kan skorunu Targamas alırken skoru veren isim Alvaro oldu. Erken oyunda alınan karşılıklı skorlar ile birlikte eşit geçen mücadelenin ardından orta oyunda daha güçlü kompozisyona sahip olan Karmine Corp bulduğu ekstra skorlar ile üstünlüğü eline almayı başardı. Dakika 20’de ikinci ejderha için gerçekleşen takım savaşını kazanan KC sonrasında kolay bir Baron almayı başardı. Dakika 24’te üst koridor inhibitörünü almayı başaran Karmine Corp bulduğu 2 skorun ardından maçı bitirmeye gitti. İlk maçı kazanan Karmine Corp seriye önde başladı.

Serinin ikinci maçında Movistar Riders, Yasuo ve Senna tercihini yasaklamayı tercih etti. Maçın ilk dakikalarında rakip ormana giren Movistar Riders ilk kan skorunu Alvaro’nun ölümü ile SAKEN’a kaptırdı. Geri dönüş skorunu ise Supa almayı başardı. Erken oyunda bulunan skorlar ile yaklaşık 4 bin altın öne geçmeyi başardı. Orta oyunda altında çok öne geçen SAKEN takımını sırtlayarak dakika 20’de kolay bir Baron aldırdı. Baron güçlendirmesi ile alt koridor inhibitörünü alan Karmine Corp üst koridordan yaptığı kuşatma sırasında çıkan takım savaşını kazandı ve katliamın ardından maçı bitirdi. İkinci maçı kazanan Karmine Corp’un şampiyonluk ile arasında sadece bir galibiyet kalmıştı.

Serinin üçüncü maçında Movistar Riders’tan Lucian orta koridor tercihi geldi. Dakika 6’da üst koridora yapılan baskın ile ilk kan skorunu alan isim Fresskowy oldu. Erken oyunda alt ve üst koridorda elde ettiği üstünlük ile Movistar Riders erken oyunu yaklaşık 7 bin altın önde kapattı. Dakika 20’de Baron’a başlayan MRS başlattığı takım savaşını kayıpsız 4 skor ile kazanınca kolay bir Baron aldı. Baron güçlendirmesi ile üst koridor inhibitörünü alan Movistar Riders sonrasında alt koridor ikinci kulesini ve karşılıksız 2 skoru almayı başardı. Dakika 27’de Baron için gerçekleşen takım savaşı maçın sonunu getirdi. Karşılığında skor vermeden katliam yapan Movistar Riders seride ilk galibiyetini almayı başardı.

Serinin dördüncü maçında Lucian orta koridor tercihi yasaklanınca bu kez Movistar Riders’tan Ezreal orta koridor tercihi geldi. Üst koridora yapılan erken baskın ile ilk kan skorunu Marky alırken geri dönüş skorunu Cabochard aldı. Erken oyunda alt koridorda bulduğu skorlar ile yaklaşık 4 bin altın öne geçmeyi başaran Movistar Riders ilk iki ejderhayı hanesine yazdırmayı başardı. Dakika 20’de Baron önünde gerçekleşen takım savaşını karşılıksız 3 skor ile kazanan Movistar Riders kolay bir Baron aldı. Maçta dördüncü ejderhayı alarak Alev Ruhu’nu elde eden MRS sonrasında takım savaşını da kazanarak katliamın ardından maçı bitirmeye gitti. Serinin dördüncü maçını kazanan Movistar Riders geriden geldiği seriyi beşinci maça götürmeyi başardı.

Serinin beşinci ve son maçında alt koridorda 2v2’de ilk kan skorunu Targamas alırken skoru veren isim Supa oldu. Karmine Corp erken oyunu alt koridorda elde ettiği üstünlük ile yaklaşık 4 bin altın önde kapattı. Dakika 18’de rakip ormanda yakalanan Karmine Corp rakibine 4 skor verdi kazanılan takım savaşı Movistar Riders için maça geri dönüş şansı oldu. Dakika 24’te orta koridorda çıkan takım savaşını kazanan Karmine Corp sonrasında kolay bir Baron aldı. Baron güçlendirmesi ile orta koridordan yapılan kuşatma ile KC ilk inhibitörü açmayı başardı. Dakika 31’de orta koridorda çıkan takım savaşını kazanan Karmine Corp karşılaşmayı bitiremedi ama Baron öncesi tempoyu kazanmış oldu. Baron güçlendirmesini KC alırken karşılığında ejder ruhunu alan MRS alt koridordan yapılan kuşatmayı karşıladı. Orta ve alt koridor inhibitörleri alındıktan sonra çıkan takım savaşını kazanan Karmine Corp rakibini 3-2 mağlup ederek EMEA Masters Yaz Mevsimi Şampiyonu oldu!

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)