100 THIEVES PLAYOFF AŞAMASINDA ELENEN İLK TAKIM OLDU

Kuzey Amerika Ligi LCS Playoff aşamasında temsilcimiz Closer’ın bulunduğu 100 Thieves, 25 Mart gecesi Golden Guardians karşısına çıktığı karşılaşmadan aldığı mağlubiyet ile LCS Bahar Mevsimi Finallerinden elenen ilk takım oldu. İlk turda FlyQuest karşısında 3-0 mağlup olan 100 Thieves, Golden Guardians ile eşleşmişti. Karşılaşmada neler yaşandığına gelin birlikte bakalım.

Serinin ilk maçında Bjergsen, ilk maçtan Zilean tercihiyle başladı. İlk baskınında başarılı olan River ilk kanı takımına kazandırdı. 100 Thieves ilk ejderde kötü bir savaş yaptı 4 skor ve ejderi rakibine kaptırdı. Orta oyunda Golden Guardians hızlı bir Baron denemesinde bulundu ama başarılı olmadı, 100 Thieves hem Baron almış hem ejder ruhundan bir adım uzakta hem de 5 bin altın öne geçmişti. İlerleyen dakikalarda Golden Guardians ilerleyen dakikalarda üst koridorda yakalanınca 100 Thieves karşılaşmayı kazandı.

Serinin ikinci maçında erken dakikalarda River’ın alt koridora attığı baskın ile öne geçen Golden Guardians olmuştu. 100 Thieves ava çıkmışken avlanınca işler iyice sarpa sardı. Baron’a başlayan Golden Guardians, çıkan takım savaşını katliam ile kazanınca kolay bir Baron aldı. 100 Thieves her ne kadar maça geri dönmek istesede Golden Guardians yavaş ve emin adımlarla maçı kazandı seride durumu eşitlemeyi başardı.

Sernin üçüncü maçında Busio, Blitzcrank tercihinde bulundu. 100 Thieves, Blitz tercihinden iyi yararlandığı erken oyunda öne geçmeyi başardı. Doublelift, Zeri ile erken oyunda dört skor almış 100 Thieves kar topunu iyi yuvarlamıştı 20 dakikada yaklaşık 10 bin altın öne geçmiş ejder ruhuna bir adım uzaktaydı. Golden Guardians birkaç hamle denemesinde bulunsada başarılı olamadı. Seride üçüncü maçı kazanan 100 Thieves bir kez daha öne geçmeyi başardı.

Serinin dördüncü maçında Golden Gueardians alt koridorda Lucian/Nami tercihinde bulunurken 100 Thieves Zeri/Lulu tercihinde bulundu. Serinin Jinx olmadan oynanan ilk maçında Gori, Galio tercihinde bulundu. Erken oyuna hızlı başlayan 100 Thieves, Closer’ın lvl 2 baskını ile ilk kanı Doublelift’e vermeyi başardı. Koridor aşamasını iyi oynayan Golden Guardians yavaş yavaş altında öne geçmeyi başarmış fark giderek artıyordu. Baron etrafında geçekleşen takım savaşını kazanan Golden Guardians kolay bir Baron aldı. Sonrasında bir takım savaşı daha kazanan Golden Guardians maçı bitirdi. Seride durum 2-2 olmuş ve Silver Scrapes aşamasına gelinmişti.

Seri boyunca mavi tarafın kazandığı serinin beşinci ve son maçında 100 Thieves mavi taraftaydı. Bu kez Blitzcrank tercihinde bulunan takım Golden Guardians oldu. Erken oyuna iyi başlayan taraf Golden Guardians olsada orta oyuna geldiğimizde 100 Thieves inanılmaz derecede rakibinin önündeydi. Orta oyun boyunca 100 Thieves istediğini alırken Golden Guardians aradaki altın farkını kapatmakla meşguldü. Ejder ruhu için verilen mücadelede ejderi ve ruhu alan 100 Thieves olurken takım savaşını kazanan Golden Guardians oldu.

Bu dakika itibariyle Golden Guardians altında öne geçmiş oyunun kontrolünü eline almış durumdaydı. Baron güçlendirmesini alan Golden Guardians üst koridordan kuşatma yapmaya başladı. Kuşatma sırasında çıkan takım savaşını kazanan Golden Guardians oldu. Katliam sonrası maçı bitiren Golden Guardians seriyi 3-2 kazanmış ve bir üst tura çıkma hakkını kazanmıştı.

Yorum Yap

Aradığın kelimeyi yaz ve ENTER tuşuna bas ;)

Sepet (0)